Cel mai frumos meci de pana acum la Euro: Spania 1-1 Italia! Fabregas si Di Natale au inscris super goluri! Torres a ratat incredibil! Vezi GOLURILE 3D

Spania Italia Euro 2012
Data publicarii: Duminica 10 Iunie 2012, 21:01
Data actualizarii: Duminica 10 Iunie 2012, 22:29

Spania 1-1 Italia | Spania a inceput fara niciun atacant veritabil si a fost dominata in prima repriza. Di Natale a deschis scorul in minutul 61, dar Fabregas a lovit dupa 3 minute. Spaniolii au avut toate sansele sa castige. Asta pana a intrat in teren Torres.
Max: Asa meci inca nu a fost la aceasta editie. Foarte spectaculos. Pun pariu ca nimeni nu se astepta din partea Italiei sa faca un asemenea joc. Frumos meci. Cred ca scorul este cel mai corect.

LIVE TEXT
Min 90+1: Xabi incearca sa se revanseze si suteaza napraznic de la 25 de metri. Mingea trece putin pe langa poarta
Min 90:
Spania are o lovitura libera. Xabi o iroseste cu un sut peste poarta
Min 89: Marchisio face o cursa senzationala de 60 de metri si combina cu Motta. Primeste inapoi si suteaza dar Casillas e pe poziti.
Min 85:
Buffon iese neinspirat la o minge. Torres are o sansa uriasa. Poarta este goala. Torres suteaza peste poarta.
Min 84: Fantastic. Torres primeste galben. Macar atat :)

VEZI AICI GOLURILE 3D

Min 81: Torres patrunde in careul Italiei insa nu reuseste sa paseze.
Min 75: Torres scapa singur cu Buffon insa nu reuseste sa suteze
Min 74: Fabregas iese de pe teren in aplauzele unui intreg stadion. Torres intra in teren. Are vreo sansa sa inscrie?
Min 73: Del Bosque se pregateste pentru o noua schimbare. Torres e gata sa intre in teren.
Min 72: Jesus Navas se pregateste sa centreze de pe partea dreapta.  Chiellini  il blocheaza.
Min 66:  Bonucci vede galben dupa un fault dur asupra lui Iniesta.
Min 65: Silva este schimbat cu Jesus Navas
Min 64: GOOOOOL!!!Ce putin a durat fericirea italienilor. Spaniolii reusesc trei pase perfecte iar apararea italiei e prinsa pe picior gresit. Fabregas pune latul pentru 1-1!
Min 61: GOOOOOOL Italia inscrie prin Di Natale, care il executa pe Casillas cu un sut plasat. Ce schimbare a facut Prandelli.
Min 57:
Balotelli este inlocuit cu Di Natale
Min 54:
Balotelli reuseste sa scape singur in careul lui Casillas dupa o interceptie inteligenta. Italianul este neglijent si pierde mingea inaitnea sutului.

Min 52: Iniesta patrunde in careu si suteaza puternic pe poarta insa Buffon respinge. Spania arata mult mai bine dupa pauza.
Min 50: Fabregas suteaza dar Buffon respinge si isi salveaza echipa
Spania 0-0 Italia
Min 45:
Meciul s-a incins in finalul primei reprize. Motta loveste cu capul dar Casillas respinge cu un reflex fantastic. Spania scapa fara gol.
Min 44:
Iniesta este aproape sa-l invinga pe Buffon. Mingea trece peste poarta. Banca de rezerve a Spaniei se pregatea sa explodeze
Min 42:
Xavi executa un corner dar Motta respinge din apropierea lui  Busquets
Min 36:
Marchisio prinde un sut puternic de la 22 de metri. Casillas retine din doua miscari
Min 34:
Ocazie pentru Italia: Cassano suteaza puternic dar Casillas respinge.
Min 33:
Fabregas intoarce pentru Silva insa apararea Italiei e pe pozitii.
Min 31: Cassano il faulteaza pe Casillas. Arbitrul nu umbla la cartonase dar ii spune italianului ca e ultima oara cand mai poate gresi
Min 27:
Lovitura libera pentru Spania. Bate Xavi dar respinge  Marchisio
Min 25:
Cassano este prins in offside.
Min 22:
Italia arata mult mai proaspata. Ocazie uriasa pentru Cassano: Mingea trece la o palma de bara lui Casillas. Balotelli venea din spate dar i-au lipsit cativa cm.
Min 19:
Cassano a fost aproape sa prinda o pasa venita de la Motta. Ar fi fost pericol la poarta lui Casillas
Min 17:
Thiago Motta se resimte dupa o intrare periculoasa a lui Abeloa
Min 13:
Balotelli sare peste minge iar Pirlo suteaza cu pamantul. Casillas e magistral.
Min 12:
Lovitura libera extrem de periculoasa la poarta Spaniei. Sunt aproape 21 de metri de poarta. Balotelli e langa minge.
Min 11:
Silva iroseste o sansa importanta. Buffon retine fara probleme sutul slab din interiorul careului. Ar fi fost o ocazie importanta.
Min 10:
Balotelli a incercat un sut de la distanta dar mingea a iesit in corner. Bate Pirlo dar respinge Xabi
Min 8:
Xavi centreaza pentru Pique. Atacul se termina cu un sut al lui Silva, mult peste poarta lui Buffon.
Min 7:
Faza periculoasa in careul Italiei. Fabregas cade dupa un contact cu De Rossi. N-a fost penalty. Mingea a iesit in corner.
Min 5: Alba il opreste pe Maggio iar arbitru fluiera fault. Lovitura libera pentru Italia. Xavi respinge fara probleme.
Min 3: Italia a iesit la pressing. Pique ii paseaza lui Casillas, unicul jucator care ramasese nemarcat. Portarul Spaniei indeparteaza pericolul
Min1: Spania are lovitura de start. Fabregas si Iniesta sunt gata de spectacol. Spania incepe lent contstructia. Fabregas combina cu Buschets in jumatatea Italiei