Timisoara si Urziceni in sferturile Cupei!

Cupa Romaniei Cupa Romaniei
Data publicarii: Luni 10 Noiembrie 2008, 19:12
Data actualizarii: Marti 11 Noiembrie 2008, 16:50

Timisoara si Unirea Urziceni sunt primele calificate in sferturile Cupei Romaniei. Vezi restul meciurilor:

Vezi programul meciurilor din Cupa Romaniei, optimi de finala:

MARTI:

FINAL: Dunarea Galati 1-2 FC Timisoara, Bucuresti

FINAL: Unirea Urziceni 1-0 Otelul Galati, Buzau, stadion "Municipal".

Unirea Urziceni: 77. C. Grigore - 16. E. Nicu, 6. Galamaz, 4. Mehmedovici, 19. Brandan - 10. Mara (11. Onofras '77), 17. Burns (25. Paduretu '46), 3. R. Gomez, 30. S. Frunza - 5. Todoran, 15. Danalache (14. Rusescu '88). Antrenor: Dan Petrescu.

Otelul Galati: 1. Gribauskas - 2. Carja, 18. Sg. Costin, 31. Jelev, 23. Salagean (19. Vitaici '86) - 5. Bourceanu - 16. Sarghi (21. R. Stancu '78), 37. Viglianti, 20. Cojoc (26. Nikolici '85), 6. Iorga - 17. M. Tanasa. Antrenor: Petre Grigoras.

In minutul 81 Jelev face hent in careu, iar arbitrul acorda penalty pentru Unirea. Danalache executa slab, Gribauskas apara, dar mingea ajunge din nou la Danalache care inscrie.

MIERCURI:

Rapid Bucuresti - FC International Curtea de Arges, DE LA 13:00 - Ploiesti, stadion "Astra".
Gloria Bistrita - FC Brasov, de la 13:00 - Fagaras, stadion "Park Arena".
CS Otopeni - FC Vaslui, de la 13:00 - Sacele, stadionul "Municipal".
FC Botosani - Dinamo Bucuresti, de la 14:00 - Focsani, stadion "Milcovul".
U Craiova - Pandurii Targu Jiu, de la 20:30 - Pitesti, stadion "Nicolae Dobrin".