Timisoara, Vaslui, CFR si Dinamo in semifinalele Cupei!

CFR Cluj Cupa Romaniei Dinamo FC Vaslui Rapid Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 14 Aprilie 2009, 23:08
Data actualizarii: Miercuri 15 Aprilie 2009, 22:51

CFR Cluj 1-0 Pandurii
Urziceni 0-2 Vaslui
Timisoara 2-0 Bistrita
Dinamo 4-2 Rapid

Se cunosc doua semifinaliste ale Cupei Romaniei. CFR si Vaslui au ajuns in ultimele 4 echipe din competitie dupa ce au reusit sa treaca de Pandurii si Urziceni.

CFR a invins greu, cu 1-0, cu un gol din penalty si ajutata de arbitru in minutul 77, cand De Sousa a facut hent in careu, neacordat insa de centralul partidei.

Vaslui a reusit sa treaca de Urziceni cu doua goluri superbe, unul marcat din semi-foarfeca de Wesley, altul cu un sut de la 30 de metri al lui Genchev.

Timisoara a invins greu gloria Bistrita cu doua goluri marcate in minutele 90 si 91. Balint ajunge in semifinalele Cupei si asteapta tragerea la sorti de joi.

Dinamo este ultima semifinalista din Cupa - dupa un meci nebun cu Rapid, trupa lui Rednic este aproape de a-si indeplini visul - eventul in acest sezon.