"Suntem mici, trebuie sa inghitim orice!" A fost offside la faza Astrei? VEZI imagini!

Data publicarii: Vineri 20 Noiembrie 2009, 09:08
Data actualizarii: Vineri 20 Noiembrie 2009, 12:50

Inca un meci cu scandal in Cupa Romaniei. Astra se plange dupa arbitrajul lui Cristi Balaj, care a fluierat degeaba offside la un gol marcat de Paun, cand scorul era 2-1 pentru Dinamo.

"De cate ori jucam contra unor echipe de calibru avem anumite dificultati si mi-ar placea sa cred ca acestea nu sunt generate si de arbitraj. Au fost unele fragmentari ale jocului, mai ales in repriza a doua, care ne-au scos din ritm. Am ratat si sansa omului in plus, de care nu am stiut sa beneficiem, iar eliminarea lui Stratila a fost copilareasca. Cred ca arbitrii au echilibrat prea repede balanta.

Apoi, in incercarea de a egala, am lasat spatii mari si, pe acest fond, au venit marile ocazii ale adversarilor, in final. Cred ca, la golul nostru anulat, Paun a fost in pozitie regulamentara, cum mai cred ca, la primul gol al lui Dinamo, a fost fault in prealabil. Dar la fel de bine si faultul nostru de la golul egalizator ar fi putut fi in afara suprafetei de pedeapsa. Trebuie sa ne gandim acum ca ne asteapta un meci greu, luni, cu Steaua. Suntem o echipa mica si trebuie sa inghitim tot!", a declarat Napoli.

In minutul 69, Stratila a fost eliminat de arbitrul Balaj, la numai 4 minute dupa ce Moti de la Dinamo fusese trimis la cabine.