Steaua obtine o calificare dramatica, dupa ce a inscris doar de la 11 metri in fata unei echipe de Liga a II-a. Cojocaru: "S-a vazut taria noastra de caracter"

Steaua baia mare Cornel Rapa Cupa Romaniei Valentin Cojocaru Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 29 Octombrie 2015, 23:22
Data actualizarii: Joi 29 Octombrie 2015, 23:28

FCM Baia Mare 1-1 (1-4) Steaua | Campioana si detinatoarea Cupei s-a calificat in sferturi dupa un meci absolut dramatic. Ce au spus stelistii la final.

Cornel Rapa: "Am fost pregatiti si pentru 11 metri"

"Ne-am asteptat la o primire foarte ostila. Important e ca mergem mai departe si asta e cel mai important. A fost un meci de uzura, si terenul ne-a deranjat putin.

Avem cateva zile sa pregatim meciul cu CFR Cluj.

Noi am fost pregatiti pentru orice, pentru ca in viata trebuie sa fii pregatit.

Nu stiu ce a patit Papp, nu pot sa ma pronunt.

Avem un lot valoros, asta se stie. Suntem pregatiti, am castigat si sezonul trecut cele 3 trofee", a spus Cornel Rapa la finalul partidei de la Baia Mare.

Cojocaru: "S-a vazut ca avem caracter"

"S-a vazut taria noastra, pentru ca am muncit 120 de minute, am muncit pana in ultima secunda. Am dat dovada de caracter.

I-am simtit pe colegi foarte motivati, foarte curajosi.

Am jucat si pe stadioane mai mari si cu mai multi fani, nu am fost emotionat.

Suntem foarte motivati si pentru meciul cu CFR, vrem sa castigam si sa ne apropiem de Astra.

E un lucru bun ca jucam in toate competitiile, aceste meciuri ne tin in priza", a spus si Valentin Cojocaru, portarul Stelei.