Steaua o DISTRUGE pe Dinamo! Varela, Chipciu si Tanase au inscris pentru o VICTORIE ISTORICA! Sunt cei mai buni marcatori

Data publicarii: Joi 27 Martie 2014, 21:22
Data actualizarii: Joi 27 Martie 2014, 21:32

►Sport.ro prezinta: Debutul lui Benny in Glory, vineri 21:00! De la 22:00, debutul lui Arnold in WWE: Hasta la wrestling, baby!

In minutul 39, Varela a readus-o pe Steaua in avantaj cu o executie spectaculoasa. Dorin Rotariu a trimis mingea gresit, catre centrul carelui, iar Varela a sutat cu un voleu din saritura.

Dupa doar cinci minute, Chipciu a marcat cu un sut de la marginea careului, usor deviat de fundasii dinamovisti.

Chiar inainte de pauza, Adi Popa scapa pe contratac si ii paseaza lui Tanase. Acesta inscrie singur cu portarul.

Chipciu si Varela sunt cei mai buni marcatori ai Stelei in acest sezon. Fundasul are deja 3 goluri in 2014, in timp ce Chipciu a marcat de 5 ori.