Stanciu inscrie in minutul 89 si salveaza onoarea Stelei! Iesenii au cerut un FAULT IN ATAC! Au dreptate? VIDEO

Data publicarii: Marti 28 Octombrie 2014, 22:25
Data actualizarii: Marti 28 Octombrie 2014, 22:55

CSMS Iasi 0-1 Steaua | Echipa lui Galca se califica cu un gol marcat in minutul 89 de Nicusor Stanciu, gazdele au protestat vehement, reclamand un fault in atac al mijlocasului stelist

Steaua a obtinut calificarea in sferturile Cupei Romaniei pe finalul meciului disputat impotriva lui CSMS Iasi. Nicusor Stanciu a fost salvatorul echipei lui Costel Galca, mijlocasul marcand dupa o faza controversata, la care gazdele au cerut un fault in atac.

Steaua a jucat cu o echipa improvizata, iar Costel Galca i-a oferit o sansa chiar si pustiului Macris, care a bifat prima sa aparitie in tricoul ros-albastru.

Cum a aratat echipa de start a Stelei: Cojocaru - Rapa, Luchin, Filip (cpt), Tosca - Bourceanu, Breeveld - Matei, Neagu, Stanciu - Vilceanu