VIDEO! SCANDAL la Dinamo - Petrolul! Deaconu a facut PRAF meciul cu 2 decizii incredibile! Cum a scos din sarite ambele echipe:

Dinamo petrolul Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 08 Decembrie 2011, 22:30
Data actualizarii: Joi 08 Decembrie 2011, 22:40

Arbitrul "bricheta", Deaconu, a facut 2 gafe imense la meciul din sferturile Cupei, dezavantajand pe rand atat gazdele, cat si pe oaspeti, la 2 faze din a doua repriza.

Dupa o prima repriza destul de calma, Alexandru Deaconu si-a facut singur viata grea in a 2-a repriza. Mai intai, a gafat decisiv in favoarea Petrolului. A acordat penalty in minutul 47 la o faza la care se impunea mai curand galben pentru simulare.

La doar 9 minute, Deaconu a parut sa fluiere in compensatie si a permis ca o lovitura libera sa fie executata rapid desi mingea nu era oprita! Conform regulamentului, lovitura libera ar fi trebuit repetata.

"M-am simtit ca inainte de 89" a spus Vivi Rachita dupa meci. "Asa se arbitra inainte de revolutie. Ati vazut, orice faza de 50-50 era data pentru cei imbracati in rosu. Am jucat peste 20 de ani fotbal si nu ma pot pacali" a mai spus antrenorul oaspetilor.