Reacția la cald a lui Mihai Stoica după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României

Data publicarii: Miercuri 17 Aprilie 2024, 21:57
Data actualizarii: Miercuri 17 Aprilie 2024, 21:57

Corvinul Hunedoara a învins-o cu scorul de 3-1 pe FC Voluntari și s-a calificat în finala Cupei României.

Corvinul a deschis scorul în minutul 20 prin Manolache, însă ilfovenii au restabilit egalitatea în minutul 33 prin Daniel Florea. După pauză, elevii lui Florin Maxim s-au dezlănțuit, iar Neacșa a înscris și el în minutul 61. Coman a stabilit scorul final în minutul 72.

Mihai Stoica, după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei: ”Suntem finaliști!”

Mihai Stoica a postat un mesaj scurt pe rețelele sociale după ce Corvinul Hunedoara s-a calificat în ultimul act al Cupei României.

Suntem finaliști”, a fost mesajul scris de managerul general de la FCSB la scurt timp după ultimul fluier al partidei de la Hunedoara. Oficialul roș-albaștrilor a făcut referire la cuvintele comentatorului Teoharie Coca Cosma de la meciul în care Steaua a câștigat Cupa Campionilor Europeni în 1986.

În cealaltă semifinală din Cupa României se vor duela Oțelul Galați și Universitatea Cluj.

Corvinul, în Liga 2

Corvinul Hunedoara se clasează pe locul trei în play-off-ul eșalonului secund cu 42 de puncte. În partea a doua a campionatului, echipa lui Florin Maxim a înregistrat o victorie, două remize și un eșec.

Pentru hunedoreni urmează meciul cu CS Mioveni de sâmbătă, 20 aprilie, de la ora 12:30, în etapa cu numărul cinci din liga secundă.