Mutu se gândește la duelul cu Farul lui Hagi, după 4-1 cu Dumbrăvița: ”E 'care pe care', nu există favorită”

Adrian Mutu dumbrăvița - rapid Rapid Cupa Romaniei Adrian Mutu
Data publicarii: Marti 18 Octombrie 2022, 20:58
Data actualizarii: Marti 18 Octombrie 2022, 21:02

Rapid a fost condusă de divizionara secundă CSC Dumbrăvița, dar a reușit să revină și a câștigat categoric primul meci din grupele Cupei României, scor 4-1.

După meci, Adrian Mutu, antrenorul giuleștenilor, a tras primele concluzii și a vorbit și despre următoarea adversară din campionat, Farul Constanța, echipa lui Gică Hagi.

Dacă Farul va reuși să câștige meciul cu Rapid, atunci se va distanța la opt puncte în fruntea clasamentului din Liga 1, după 15 etape.

• Adrian Mutu

Adrian Mutu: ”Așteptăm să vină Farul pe Giulești!”

"N-aș putea spune că a fost complicat startul, am început bine 10 minute, iar după aia, când am văzut că nu e așa greu, ne gândeam la meciul cu Farul.

Am și ratat foarte multe ocazii în prima repriză, câteva incredibile, dar în a doua repriză am rezolvat meciul. Diferența cred că e normală.

Trebuie să uităm acum meciul ăsta și să ne gândim acum la Farul. Am văzut echipa Farului, din Cupă, Hagi a folosit o echipă de tineri, e problema lor. Rezultatul lor e surprinzător într-adevăr, te așteptai ca Farul să câștige.

Dar puteam și noi să o pățim în seara asta dacă nu tratam serios meciul. Cupa are aceeași importanță pentru mine, e unul dintre obiective și sper să îl îndeplinesc.

Așteptăm să vină Farul pe Giulești, e care pe care, nu există favorită. În momentul ăsta, e derby-ul dintre primele locuri.

Și CFR vine tare din spate, are și două meciuri mai puțin, e destul de dificil campionatul. CFR are un lot valoros, poate să schimbe ușor echipele”, a spus Mutu.