Marius Lăcătuș, extrem de sincer după ce a văzut primele 45 de minute din FC Bihor - FCSB

FC Bihor - FCSB Cupa Romaniei Marius Lacatus Cupa Romaniei Marius Lăcătuș / Sport Pictures
Data publicarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 22:03
Data actualizarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 22:02

FC Bihor - FCSB, LIVE TEXT - AICI.

Cele două cluburi s-au înfruntat miercuri seară de la ora 21:00, în prima etapă a grupelor Cupei României, la Oradea, pe stadionul „Iuliu Bodola”, din județul Bihor.

Marius Lăcătuș, fost internațional român, a vorbit la pauza meciului dintre FC Bihor și FCSB despre evoluția roș-albaștrilor și a subliniat că se aștepta la o evoluție mai bună a elevilor lui Elias Charalambous.

Vicecampioana s-a remarcat în minutul 26, după ce David Miculescu a deschis scorul. Fotbalistul a șutat perfect, din întoarcere, de lângă patru adversari, și l-a învins pe goalkeeperul Bihorului, Pînzariu.

„Eu mă așteptam la o evoluție mai bună a celor de la FCSB. Având în vedere faptul că au în față un adversar de Liga 3. Chiar dacă nu joacă titularii, totuși cred că se putea un pic mai bine, față de ceea ce au arătat în prima repriză”, a spus Marius Lăcătuș la televiziunea DigiSport.

Echipele de start

• FC Bihor: Pînzariu - Paublusztig, Sg. Jurj, Ioviță, Sorian, Farcaș, Gunie, Ban, Bactăr, Jurj, Vasile
  • FCSB: Vlad - Crețu, Ngezana, Haruț, Ganea - Djokovic, Lixandru, Gogescu - Radaslavescu, Miculescu, Oct. Popescu

FC Bihor - FCSB, înainte de meciul direct

Duelul dintre formația din Liga 3 și vicecampioana României se anunță a fi unul spectaculos și se dispută cu casa închisă, după ce biletele au fost epuizate imediat ce au fost puse la vânzare. FC Bihor este neînvinsă în acest sezon, având patru victorii și o remiză în campionat și trei victorii în Cupa României.

De cealaltă parte, vicecampioana vine după patru meciuri consecutive fără înfrângere și are un singur meci pierdut în acest sezon pe plan intern, cu UTA Arad, scor 1-2. FCSB joacă al patrulea meci în unsprezece zile și ieșit neînvinsă în precedentele trei, venind după victoria zdrobitoare cu Sepsi Sf. Gheorghe, scor 5-2.