Marile UMILINTE traite de Dinamo contra Stelei! Reghe l-a egalat pe Piti intr-o repriza, cele mai multe goluri dupa 1990 in derby

Steaua Dinamo Laurentiu Reghecampf Victor Piturca Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 27 Martie 2014, 21:43
Data actualizarii: Joi 27 Martie 2014, 22:26

►Sport.ro prezinta: Debutul lui Benny in Glory, vineri 21:00! De la 22:00, debutul lui Arnold in WWE: Hasta la wrestling, baby!

Steaua o va depasi pe Dinamo in duelul meciurilor directe - cu 4-1 la pauza dupa golurile lui Latovlevici, Varela, Chipciu si Tanase, respectiv Rotariu, Steaua va ajunge aproape sigur la 55 de victorii in meciurile directe cu Dinamo, "cainii" ramanand cu 54.

In conflict cu selectionerul Victor Piturca, Laurentiu Reghecampf a reusit sa egaleze scorul pe care echipa lui Piti il reusea in 2000 in fata lui Dinamo. Atunci, Jean Vladoiu reusea o tripla iar Ionel Danciulescu inscria pentru .. Steaua! Golul de onoare a fost marcat de Giani Kirita

Echipele trimise de Victor Piturca si Cornel Dinu pe teren pe 19 august 2000
Steaua:
Martin Tudor - Fl. Dumitru, Belodedici, Baciu, Bordeanu - Trica, Falemi, Paraschiv, P. Stoica - Vladoiu, Ciocoiu
Dinamo:
Tene - Kirita, V. Nastase, Mihali - Bolohan, Fl. Petre, Haldan, Tames, Florea - Mihalcea, Marius Niculae

A 2-a repriza a fost la fel de nebuna! Golurile lui Lazar, respectiv Keseru fac ca acesta sa fie primul derby dupa 1990 in care se marcheaza 7 goluri! De asemenea, ultimul 5-2 a avut loc pe 1 septembrie 1976, insa atunci Dinamo a castigat