Hermannstadt 1-0 Gaz Metan in semifinalele Cupei! Killerul Stelei a marcat din nou!

Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 17 Aprilie 2018, 16:26
Data actualizarii: Marti 17 Aprilie 2018, 19:02

Sibiul devine favorita la calificarea in finala Cupei Romaniei dupa victoria cu Gaz Metan!

Marcator de doua ori contra Stelei, in sferturi, Bogdan Rusu a decis si meciul cu Gaz Metan. Atacantul Sibiului a inscris singurul gol al meciului in minutul 40, cu o reluare de la 11 metri, dupa o centrare venita de pe partea dreapta.

Hermannstadt are acum prima sansa la calificarea in finala Cupei Romaniei. Returul de la Medias e programat pe 9 mai.

Echipele de start:

FC Hermannstadt: Toma Niga - Alexandru Coman, Ionuț Stoica, Cătălin Pîrvulescu, Daniel Tătar - Răzvan Dîlbea, Cristian Danci - Sabin Lupu, Ștefan Blănaru, Alexandru Curtean - Bogdan Rusu
Rezerve: C. Căbuz - R. Boboc, And. Herghelegiu, P. Petrescu, Radu Crișan, Olivian Surugiu, Mihai Stancu
Antrenor; Alexandru Pelici

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Valentin Crețu, Marius Constantin, Cristian Sîrghi, Cristian Popovici - Iulian Cristea, Joao Diogo - Darius Olaru, Roberto Romeo, Paul Pîrvulescu - Mario Rondon
Rezerve: Alexandru Greab - Fytanidis Sokratis, Calado Dias, Chamed Nasser, Ely Fernandes, Andrei Tîrcoveanu, Diogo Rosado
Antrenor: Cristian Pustai