CUPA ROMANIEI: Petrolul face scorul zilei, 6-0 cu Tarlungeni, Viitorul castiga cu 2-0 la Timisoara cu Ripensia. Craiova, ELIMINATA din Cupa la penaltyuri de Bacau! Astra, show cu 5 goluri
CUPA ROMANIEI
Urmareste tot ce se intampla in 16-imile Cupei Romaniei pe www.sport.ro! Braila - Dinamo e joi, de la 16:30, la Sport.ro, iar U Cluj - Steaua e de la 20:30 la ProTV!
Ripensia Timisoara - Viitorul, 0-2
0-1, min 15: Miselaricu
0-2, min 90: Tanase
Unirea Tarlungeni - Petrolul, 0-6
0-1, min 30: Benga
0-2, min 38: Toto Tamuz
0-3, min 47: Dacian Varga
0-4, min 79: Milinceanu
0-5, min 84: Lemnaru
0-6, min 90: Tamuz
SC Bacau - CS U Craiova 5-3 (la penaltyuri)
*Pavel min 3 / Mazarache min 44
Rapid CFR Suceava - FC Brasov 0-2
*Ene min 75, Letan min 81
Unirea Branceni - Astra Giurgiu 0-5
* Rosu min 1, min 87 si min 89, Enache min 44, Alibec min 72
CS Mioveni - FC Botosani 1-2
*A. Popa min 70 / D. Roman min 38, Cabrera min 80
FCM Baia Mare - FC Voluntari 1-0
*Codin min 89
0-1, min 10: Cristi Sapunaru
1-1, min 86: Curtuius
Pandurii se califica la penaltyuri, cu 3-1
Echipele de start
UTA: Anca - Polgar, Manea, Filaret, Burla, Man, Chindris, Jorza, Hustei, Rus, Szekely
Pandurii: Lazar - Ungurusan, Sapunaru, Erico Da Silva, Grecu, Ciucur, Dan Alexandru, Mrzljak, Munteanu, Nistor, Khalouta
0-1, min 112: Leo Beleck
0-1, min 41: Kuku
1-1, min 47: Razvan Marin
2-1, min 78: Robert Grecu
* pentru ASA au marcat Manolov (2 si 72), Muresan, min 29. si Axente, min 82.
*CSMS Iasi se califica la penaltyuri cu 4-2
1-0, min 10: Dobre
1-1, min 92: Golubovic din penalty
0-1, min 6: Curtean din penalty
0-2, min 27: Llorente
Azi incep meciurile din 16-imile Cupei Romaniei, cu Pandurii, ASA Targu Mures, CSMS Iasi si Poli Timisoara capete de afis.
Bergodi debueaza azi la ASA, la doar cateva ore dupa ce a fost prezentat oficial in locul lui Miriuta.
Programul complet. Meciurile se disputa intr-o singura mansa
Marti, 22 septembrie
UTA - Pandurii, ora 16:00
CS Balotesti - CFR Cluj, ora 16:30
Viitorul 2 - Academica Clinceni, ora 16:30
Bucovina Pojorata - ASA Targu-Mures, ora 16:30
ACS Berceni - CSMS Iasi, ora 18:00
CSM Ramnicu Valcea - ACS Poli Timisoara, ora 20:00
Miercuri, 23 septembrie
Rapid CFR Suceava - FC Brasov, ora 16:30
SC Bac?u - CS U Craiova, ora 16:30
Unirea Branceni - Astra Giurgiu, ora 16:30
CS Mioveni - FC Botosani, ora 16:30
FCM Baia Mare - FC Voluntari, ora 16:30
Ripensia Timisoara - Viitorul, ora 20:00
Unirea Tarlungeni - Petrolul, ora 20:00
Joi, 24 septembrie
ASA Targu-Mures 2 - Concordia Chiajna, ora 16:30
Dacia Unirea Braila - Dinamo, ora 16:30 - Sport.ro
U Cluj - Steaua, ora 20:30 - ProTV.
Prin activarea și utilizarea Platformei de comentarii sunteți de acord ca datele dumneavoastră cu caracter personal să fie prelucrate de PRO TV S.R.L. și Companiile Facebook conform Politicii de confidențialitate PRO TV, respectiv a Politicii de utilizare a datelor Facebook.
Apăsarea butonului de mai jos reprezintă acordul dumneavoastră privind TERMENII ȘI CONDIȚIILE PLATFORMEI DE COMENTARII.