Cuvinte mari pentru eroul confruntarii Franta - Argentina! "Imi aminteste atat de mult de brazilianul Ronaldo"

Sambata 30 Iunie 2018, 18:47
Kylian Mbappe este eroul optimii de la Cupa Mondiala din Rusia dintre Franta si Argentina.

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Mbappe a reusit sa marcheze doua goluri in 4 minute si sa duca echipa tarii sale in avantaj in fata nationalei Argentinei. De asemenea, sprintul sau spre careul argentinian l-a obligat pe Rojo sa comita faultul care a rezultat in acordarea penalty-ului transfomat de Griezmann in minutul 13.

Bineinteles, jocul bun al francezului nu a ramas neobservat, iar laudele la adresa sa au inceput sa curga.

Gary Lineker a vorbit la superlativ despre starul de 19 ani al Frantei.

"O cursa fenomenala a lui Mbappe. Imi aminteste atat de mult de brazilianul Ronaldo", a scris Lineker pe Twitter.

"Am mai spus-o si inainte, dar Kylian Mbappe va fi urmatorul superstar al fotbalului mondial", a continuat acesta.

Totodata, dupa marcarea celor doua goluri, Lineker a vorbit a scris despre recordul pe care Mbappe a reusit sa-l egaleze in meciul din optimi impotriva Argentinei, devenind cel mai tanar jucator care a marcat mai mult de un gol de la Michael Owen in 1998, dar si cel mai tanar jucator care a marcat de doua ori intr-un meci, de la reusita lui Pele in fata Suediei in 1958.

RADET, o anchetă despre prostie şi corupţie. Cât valorează apa pierdută în subsolul Bucureștiului