Asta nu s-a vazut la TV! FOTO | Gestul facut de Cristiano Ronaldo dupa ce Portugalia a fost la un pas de eliminare

Cristiano Ronaldo Cupa Mondiala 2018 iran portugalia rezultat iran portugalia scor iran portugalia Cupa Mondiala 2018
Data publicarii: Marti 26 Iunie 2018, 08:00
Data actualizarii: Marti 26 Iunie 2018, 08:04

Portugalia s-a calificat cu emotii in optimi la Cupa Mondiala. 1-1 cu Iran si echipa lui Cristiano Ronaldo merge in faza eliminatorie unde se va intalni cu Uruguay.

Cristiano Ronaldo a fost si de aceasta data personajul central al partidei. Starul de la Real Madrid a ratat in minutul 51 un penalty acordat cu ajutorul VAR, iar in minutul 83 a scapat de un cartonas rosu tot cu ajutorul tehnologiei video. Iranienii au egalat insa in minutul 90 tot din penalty acordat de VAR, motiv pentru Ronaldo sa critice arbitrajul video.

La finalul partidei, Cristiano Ronaldo a fost surprins ironizand tehnologia VAR. Gesturile capitanului Portugaliei erau cu trimitere directa la arbitrul meciului care a luat cele mai importante decizii ale confruntarii bazandu-se pe VAR.