Data publicarii: Duminica 03 Iunie 2018, 16:27
Data actualizarii: Duminica 03 Iunie 2018, 18:21

Academia Hagi va reprezenta Romania la Danone Nations Cup, competitia U12 la care Zinedine Zidane este ambasador mondial

Academia Hagi a invins-o in finala pe New Stars Bucuresti si va reprezenta Romania la cea mai tare competitie organizata la nivel mondial pentru copiii de pana in 12 ani.

• CUPA HAGI DANONE

Golul de 1-0 (Luca Basceanu)

Golul de 2-0 (Luca Basceanu)

Golul de 3-0 (Ene Sali)

Golul de 4-0 (Alesio Tudor)

CSM Focsani 2007 1-3 New Stars Bucuresti

David Paraschiv, fiul fostului mijlocas al Stelei, deschide scorul pentru New Stars. Costin Leonte marcheaza si el pentru bucuresteni. Doua goluri reusite in interval de un un minut in repriza a doua: Focsani a redus din diferenta, dar New Stars a refacut imediat avansul de doua goluri.

Academia Hagi 7-0 Scoala "Miron Costin" Galati

Pustii crescuti de Gica Hagi au dominat total prima repriza. Au marcat de trei ori si au ratat si un penalty. Academia Hagi si-a continuat "recitalul" si in repriza a doua. Meciul s-a terminat cu scorul de 7-0, cea mai categorica victorie din turneu a echipei lui Hagi.

Galatiul a reusit surpriza la Cupa Hagi Danone. A eliminat Craiova la penalty-uri

Semifinalele Cupei Hagi Danone sunt la PRO X, sambata de la ora 10:00. Finala e in aceeasi zi, la ora 17:00.