Cum va arata nationala peste 10 de ani! Vezi super executiile pustilor care l-au fermecat pe Hagi!

Data publicarii: Marti 01 Iunie 2010, 19:22
Data actualizarii: Joi 22 Martie 2012, 13:52

Pustii lui Hagi au facut senzatie in finala Cupei Danone! Hagi le-a comentat executiile la Sport.ro!

LPS Aripi Pitesti a castigat, marti, Supercupa Hagi-Danone 2010, dupa ce a invins, in finala de la Constanta, cu scorul de 3-1 (0-1), formatia LPS Banatul!

Echipa din Pitesti va reprezenta Romania la Wold Cup Danone - Cupa Mondiala rezervata copiilor - care se va desfasura in 24 septembrie - 3 octombrie, in Africa de Sud si la care vor participa 40 de reprezentative.

Echipa LPS Banatul s-a calificat in finala Supercupei Hagi-Danone, dupa ce a invins, luni, in finala scolilor, cu scorul de 6-5, in urma executarii loviturilor de departajare, formatia Mircea Eliade.

De partea cealalta, LPS Aripi Pitesti a trecut, in finala cluburilor, cu scorul de 1-0, de echipa Ceahlaul Piatra Neamt, intr-o partida disputata pe durata a doua reprize de 25 de minute.

In cadrul Cupei Hagi-Danone 2010 au participat 278 de echipe (aproximtaiv 4.000 de jucatori), care s-au intrecut in 331 de meciuri.

Medaliile castigatorilor finalei de marti au fost oferite de Gheorghe Hagi.

Sursa: Mediafax