LIVE TEXT Universitatea Craiova - Zorya Luhansk 3-0 | Echipa lui Mirel Rădoi se califică în play-off-ul Conference League

Data publicarii: Joi 11 August 2022, 22:24
Data actualizarii: Joi 11 August 2022, 22:24

Universitatea Craiova - Zorya Luhansk s-a încheiat cu scorul de 3-0.

11-08-2022 20:28

Universitatea Craiova - Zorya Luhansk 3-0

Minutul 90+5: Final de meci pe ”Oblemenco”! Universitatea Craiova se califică în play-off-ul Conference League

Minutul 85: Ocazie pentru Universitatea Craiova!
Bancu trimite către Roguljic, care nu ajunge la finalizare.

Minutul 83: Șansă bună pentru Zorya! Cristian trimite puțin pe lângă poarta lui Lazar.

Minutul 57: GOOOL Universitatea Craiova! Bancu duce scorul la 3-0 cu un șut pe jos, care l-a prins pe portarul advers pe ”picior greșit”. Koljic i-a pasat căpitanului oltenilor.

Minutul 53: GOOOL Universitatea Craiova!
Baiaram reușește să trimită din prima, din interiorul careului, direct în plasa porții adverse. Portarul Zoryei a rămas fără replică.

Minutul 46: S-a reluat jocul pe ”Oblemenco”! La partidă asistă 15.759 de spectatori.

Minutul 45+3: Pauză!

Minutul 29: Ocazie pentru Universitatea Craiova!
Alexandru Mateiu trage din prima, din afara careului, dar mingea este reținută de portarul advers.

Minutul 20: Ocazie pentru Universitatea Craiova! O acțiune a oltenilor se încheie cu un șut trimis de Andrei Ivan pe lângă poartă.

Minutul 6: GOOOOOL Craiova! Baiaram centrează din corner, Raul Silva se înalță și reia cu capul perfect pentru 1-0. Craiova conduce pe ”Oblemenco”!

Minutul 1:
Fluier de start în Bănie!

11-08-2022 19:06

Universitatea Craiova: Lazar - Screciu, Papp, Raul Silva, Bancu - Crețu, Mateiu - Hanca, Baiaram, Ivan - Koljic
Rezerve: Rusu, Popescu, Vătăjelu, Cîmpanu, Nistor, Rivaldinho, Vlădoiu, Markovic, Căpățînă, Rogoljic, Martic, Vînă

Zorya: Matsapura - Danchenko, Imerekov, Batahov, Vantukh - Nazaryna, Churko - Cristian, Buletsa, Kabaiev - Nahnoinyi
Rezerve: Saputin, Zhylkin, Brazhko, Myshnov, Khlan, Alibekov, Bezborodko, Smiian, Snurnitsyn, Alefirenko

11-08-2022 08:51

Universitatea Craiova - Zorya Luhansk, LIVE TEXT de la 20:30

Universitatea Craiova a făcut un pas greșit în prima manșă din turul 3 preliminar Conference League. Oltenii au fost învinși de Zorya Luhansk, 0-1, la Lublin, în Polonia, și au reușit contraperformanță să nu trimită un șut pe poartă în dercursul celor 90 de minute.

Eșecul l-a costat pe Laszlo Balint (43 ani) postul. Antrenorul a mai rezistat doar un meci în campionat, 2-1 cu FCU Craiova, conducerea oltenilor numindu-l pe Mirel Rădoi (41 ani) noul tehnician al echipei.

Mirel Rădoi: „Mâine se vor schimba lucrurile”

„Chiar dacă am avut un singur antrenament, i-am simțit foarte motivați pe băieți. Probabil și schimbarea de antrenor i-a făcut să-și dorească să demonstreze. Cred că ne va aștepta un meci dificil. Statistica, jocul și rezultatul nu au fost pe placul nostru, dar cred că mâine seară se vor schimba lucrurile. Fiind o singură zi, foarte multe lucruri nu se vor schimba, nu putem să îmbunătățim mari lucruri”, a declarat Mirel Rădoi la conferința de presă premergătoare meciului cu Zorya Luhansk, de joi, de la 20:30, LIVE TEXT pe www.sport.ro