VIDEO Lille-Olimpija Ljubljana 2-0 | Victorie pentru Lille în prima etapă de Conference League. Yazici a făcut faza meciului.

pro arena Conference League Lille Olimpija Ljubljana Voyo Conference League
Data publicarii: Miercuri 20 Septembrie 2023, 19:27
Data actualizarii: Miercuri 20 Septembrie 2023, 19:28

Lille-Olimpija Ljubljana 2-0. Meciul a putut fi urmărit în format live text pe www.sport.ro și facebook/sport.ro.

Final de meci: Lille-Olimpija Ljubljana 2-0 (David J. '44 Yazici '90+3)

Min 90+3: GOOL Lille! Rezerva Yazici înscrie din situație 1-1 cu portarul după o preluare superbă cu călcâiul.

Min 90: Scorul este în continuare 1-0 pentru Lille. Vor fi 4 minute de prelungire.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45: Pauză la Lille!

Min 44: GOOL Lille! David J. trimite pe jos, în colțul din stânga al porții apărate de Vidovsek.

Min 40: Lille beneficiază de penalty, după ce Haraldsson se prăbușește în careu.

Min 1: Meciul a început!

Echipele de start:

Lille: Chevalier – Santos, Diakite, Umtiti, Gudmundsson – Gomes, Andre – Zhegrova, Cavaleiro, Haraladsson – David. Rezerve: Mannone, Negrel – Alexsandro, Cabella, Faiz, Ismaily, Malouda, Miramon, Virginius, Yazici, Yoro, Zedadka. Antrenor: Paulo Fonseca.

Olimpija Ljubljana: Vidovsek – Silva, Ratnik, Muhamedbegovic, Fernandes Sualehe – Doffo, Elsnik, Posavec – Motika, Bristric, Rui Pedro. Rezerve: Mauricio, Pintol – Brest, Fadida, Gavric, Karamaric, Kasa, Krefl, Lasickas, Mijailovic, Nukic, Schwaizer. Antrenor: Joao Henriques.

Lille și Olimpija Ljubljana deschid balul în grupele UEFA Conference League, pe 20 septembrie 2023.

Partida este programată de la ora 17:30, pe stadionul pe stadionul „Stade Pierre-Mauroy” din Lille (Franța).

Lille - Olimpija Ljubljana, Conference League (20.09.2023), ora 17:30

În ultimele cinci partide, Lille a obținut două victorii, două remize și o înfrângere. De partea cealaltă, Olimpija Ljubljana are două victorii, o remiză și două înfrângeri în ultimele cinci partide, ocupând locul doi în campionatul sloven.

Lille s-a calificat în grupele Conference League, după ce a trecut în playoff-ul competiției de Rijeka, scor general de 2-3.

Lille și Olimpija Ljubljana nu au mai evoluat până acum una împotriva celeilalte, acesta fiind primul lor duel.