"Se vor băga de la început cu corăbiile lor în poartă". Ce șanse are FCSB să se califice în grupele Conference League

Viking - FCSB Mihai Stoica playoff conference league Conference League
Data publicarii: Luni 22 August 2022, 21:16
Data actualizarii: Luni 22 August 2022, 21:28

FCSB a pierdut manșa tur cu Viking, din play-off-ul Conference League, pe teren propriu, scor 1-2, iar norvegienii au prima șansă la calificarea în grupe.

Returul din Norvegia se anunță unul de foc pentru FCSB. Vicecampioana României nu se va putea baza pe Darius Olaru, suspendat, partida se va juca pe un teren sintetic, iar gazdele se așteaptă la un stadion plin.

Înaintea meciului cu Viking, Mihai Stoica a declarat că echipa antrenată de Nicoale Dică are șanse reale de a se califica în grupele Conference League, chiar dacă vor miza foarte mult pe apărare.

"Nu putem căuta alibiuri. Trebuie să câștigăm acolo. În cel mai rău caz mergem în prelungiri. Sigur că ne-am dorit foarte mult să egalăm măcar pe final. Una era să fie 2-2 și alta e 1-2. Nu cred că pot 90 de minute sau 100 să o țină ca la București, să tragă de timp. Le-a convenit scorul de la început, inclusiv 0-0. 1-0 n-a fost, a fost doar 20 de secunde.

Eu cred că se vor băga de la început cu corăbiile lor în poartă. Nu mi s-a părut sub nicio formă Viking peste Saburtalo. Saburtalo ne-a pus cele mai mari probleme, la un moment dat nu găseam mingea. Viking n-a jucat nimic, a renunțat să joace fotbal", a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.

Viking - FCSB, aproape de sold out

Cu mai bine de trei zile înainte de meci, Viking anunță că este foarte aproape de sold out. Norvegienii au făcut un apel, luni după-amiază, transmițându-le suporterilor că acum este ultima șansă pentru a-și achiziționa bilete la returul cu FCSB.

"Am rămas cu 1.600 de bilete. Numărul total se va apropia de 14.000. Va fi sold out. Ultima șansă este acum!", a transmis Viking, pe rețelele sociale.