Jucătorii CFR-ului pot da lovitura! Prime speciale dacă se califică în turul trei UECL. Anunțul făcut de Neluțu Varga

CFR Cluj Adana Demirspor Conference League Nelutu Varga Conference League Nelu Varga
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 03 August 2023, 16:15
Data actualizarii: Joi 03 August 2023, 16:20

CFR Cluj este hotărâtă să-și apere până la final șansa în „dubla” cu Adana Demirspor din turul doi preliminar al Conference League, în ciuda rezultatului de egalitate, 1-1, obținut pe teren propriu, în tur.

Echipa turcă pornește favorită în joi seară în perspectiva calificării, însă ardelenii sunt hotărâți să lupte până la ultima minge pentru calificarea în turul trei al UECL.

Finanțatorul echipei, Neluțu Varga, prezent alături de echipă în Turcia, s-a arătat încrezător că jucătorii vor produce o surpriză în retur. El a subliniat că echipa este pregătită pentru luptă și că are încredere deplină în în fotbaliștii lui Mandorlini. Pentru a-i motiva suplimentar pe jucători, Neluțu Varga a decis să ofere o primă de joc.

Neluțu Varga le dă prime jucătorilor pentru calificare

„Eu zic că suntem pregătiți pentru luptă, am încredere în băieți, cred că vom face treaba bună. Sperăm să facem surpriza! Băieții sunt pregătiți, motivați, au primă de joc”, a spus Neluțu Varga, potrivit iAMSport.

Meciul CFR Cluj - Adana Demirspor s-a încheiat 1-1. CFR Cluj a deschis scorul în minutul 6 prin golul marcat de Jetfe Betancor, însă Adana Demirspor a reușit să egaleze în minutul 77 prin Stambouli.

Astăzi, de la ora 21:00, va avea loc partida dintre Adana Demirspor și CFR Cluj, în cadrul celei de-a doua manșe din turul doi preliminar al UEFA Conference League. Meciul va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe SPORT.RO.