VIDEO EXCLUSIV FCSB - Saburtalo | Ce nu s-a văzut la TV. Dică s-a dus glonț la Cordea după ultimul fluier și i-a transmis un mesaj clar

Data publicarii: Vineri 29 Iulie 2022, 07:16
Data actualizarii: Vineri 29 Iulie 2022, 07:16

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar din Conference League, după ce a trecut de Saburtalo Tiblisi, cu scorul general de 4-3.

Pentru primul meci cu Dunajska Streda, FCSB a pierdut un jucător important, pe Andrei Cordea.

În minutul 90+3, la scorul de 4-2 pentru FCSB, Octavian Popescu a comis un fault la mijlocul terenului, iar adversarul a avut o reacție nervoasă, împingându-l pe jucătorul român.

Andrei Cordea a intervenit imediat și s-a luat de fundașul de la Saburtalo, moment în care a izbucnit o bătaie generală. Pentru gestul său necugetat, fotbalistul român a văzut direct cartonașul roșu și va lipsi la partida următoare din Conference League.

FCSB - Saburtalo | Ce i-a spus Nicolae Dică lui Andrei Cordea

Imediat după fluierul final, în timp ce jucătorii și membrii staff-ului echipei se bucurau pentru succesul obținut, Nicolae Dică s-a îndreptat spre Andrei Cordea, iar cei doi au discutat preț de câteva secunde, tehnicianul spunându-i: "Nu câștigi nimic așa! Nu câștigi nimic! Hai, nu-i nimic!".

FCSB - Saburtalo 4 - 2

Partida de pe Arena Națională a reprezentat debutul lui Nicolae Dică ca antrenor la FCSB, fiind al doilea mandat al tehnicianului la echipa la care a evoluat șu ca jucător.

Golul a venit în minutul 44, când Dawa a marcat dintr-o lovitură cu capul, în urma unui corner. Avantajul a fost mărit prin reușita superbă a lui Edjouma din minutul 56.

Oaspeții au redus diferența în minutul 69, Goshteliani reușind să marcheze cu capul. După 8 minute, Tabatadze a restabilit egalitatea și erau în avantaj la general, scor 3-2.

Aflat în postura de căpitan după plecarea lui Florin Tănase, Florinel Coman și-a trecut numele pe tabela marcatorilor în minutul 79, iar cu două minute înaintea terminării timpului regulamentar, Andrei Cordea a obținut un penaly, transformat impecabil de Risto Radunovic.