VIDEO EXCLUSIV FCSB - DAC Dunajska | Nicolae Dică, bucurie fără margini la golul lui Cordea. A privit în genunchi reușita echipei

Nicolae Dica andrei cordea Conference League FCSB - DAC Dunajska Conference League
Data publicarii: Joi 11 August 2022, 21:36
Data actualizarii: Joi 11 August 2022, 22:04

FCSB a deschis scorul contra lui Dunajska Streda în minutul 28 al meciului de pe Arena Națională.

După un start mai bun al slovacilor, care au nimerit și bara în minutul 10, FCSB a deschis scorul și a dus scorul la 2-0 la general după o fază construită excelent de jucătorii lui Nicolae Dică.

Andrei Cordea a marcat golul din prima repriză, reușită la care tehnicianul vicecampioanei României a avut o reacție de milioane, bucurându-se, la propriu, 'în patru labe'.

Pentru Cordea a fost primul gol marcat în acest sezon la FCSB. Viceampioana României a aflat ieri că se poate baza pe mijlocaș, după ce UEFA a decis să îl suspende pentru doar o etapă în urma cartonașului roșu văzut la meciul cu Saburtalo (4-2).

În cazul unei calificări, FCSB va înfrunta în play-off-ul Conference League formația norvegină Viking, care a trecut în tur de irlandezii de la Sligo Rovers, scor 5-1.

VIDEO | Reacția de bucurie a lui Nicoale Dică la golul lui Cordea

A revenit Tavi Popescu! Pasă perfectă la faza în care Andrei Cordea a marcat în FCSB - Dunajska Streda pe www.sport.ro