Florinel Coman, declarația serii: ”Dacă Mbappe era la noi, era schimbat în minutul 20”

Florinel Coman FCSB kylian mbappe CM 2022
Data publicarii: Luni 19 Decembrie 2022, 22:54
Data actualizarii: Luni 19 Decembrie 2022, 22:54

Florinel Coman a decis meciul dintre FCSB și FC Botoșani, câștigat de vicecampioana României cu 1-0.

Coman a înscris în minutul 78 după ce a reluat din prima o minge în interiorul careului, pe lângă Eduard Pap, portarul celor de la FC Botoșani.

Florinel Coman: ”Dacă Mbappe era la noi, era schimbat în minutul 20”

După meci, atacantul FCSB-ului a vorbit, printre altele, și despre finala Cupei Mondiale dintre Argentina și Franța. Comparat de multe ori cu Mbappe, mai ales de patronul Gigi Becali, Coman a oferit declarația serii.

„(n.r. cu cine ai ținut aseară?) Cu nimeni. Eu am ținut de la început cu Portugalia. M-am uitat doar ca un iubitor de fotbal. A fost o finală spectaculoasă. Dacă era Mbappe la noi, era schimbat în minutul 20”, a spus Florinel Coman, după FCSB - FC Botoșani

Prima reacție a lui Kylian Mbappe după ce Franța a pierdut finala contra Argentinei

La o zi după finală, Kylian Mbappe a oferit o primă reacție pe rețelele sociale: "Ne vom întoarce", a fost mesajul scurt al starului de la PSG, care a adăugat o fotografie din momentul în care trece pe lângă trofeul Cupei Mondiale și are în mână premiul pentru cel mai bun marcator de la CM 2022.

Atacantul francez Kylian Mbappe a câştigat titlul de golgheter (Gheata de Aur) al Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, cu opt goluri, după tripla reuşită duminică, în finala cu Argentina.