Cu ei ne putem intalni la baraj: CRIZA fara precedent la nationala Frantei! 21 de minute in care isi pot salva onoarea! Benzema nu a mai marcat de peste 1000 de minute!

Franta CM 2014
Data publicarii: Sambata 07 Septembrie 2013, 18:54
Data actualizarii: Sambata 07 Septembrie 2013, 18:58

Echipa lui Didier Deschamps are sanse mici sa mai prinda locul 1 ocupat de Spania in grupa I a preliminariilor CM din 2014.

Nationala Frantei trece printr-o criza incredibila -

21 de minute - atatea minute au la dispozitie jucatorii nationalei Frantei pentru a evita un dezastru si sa 'reuseasca' cea mai proasta serie din istoria nationalei! Daca nu vor marca in meciul cu Belarus in primele 21 de minute, nationala Frantei va depasi precedentul dupa ce au ajuns la 5 meciuri fara gol marcat! Frank Ribery este ultimul jucator care a marcat pentru Franta, in minutul 61 al meciului cu Georgia de pe 22 martie.

La returul cu georgienii, nationala lui Deschamps a jucat foarte slab iar meciul s-a incheiat 0-0! "Am 11 probleme" a spus Deschamps dupa meci cand a fost intrebat de perioada proasta prin care trece Karim Benzema la nationala, atacantul Realului ajungand la 1.217 minute fara gol inscris!

"Am avut superioritate in ceea ce priveste posesia. Am avut si niste oportunitati, dar mai ales pe final cand presam. Echipa Georgiei a aratat extrem de unita. Din momentul in care nu poti gasi o bresa in echipa adversa, nu poti castiga un meci. Individual, putem mai mult. Avem nevoie de mai multa precizie, de mai multa spontaneitate. Nu sunt ingrijorat. Impotriva unei echipe atat de solida in aparare, nu e usor sa gasesti o solutie. Trebuie sa fim mai eficienti in atac. Am incercat sa fac niste schimbari pentru a imbunatati jocul, dar ne-a lipsit putin noroc si putina calitate uneori. Dar nu exista vreun leac miraculos"
a spus Deschamps dupa meci.

In urma acestui rezultat, Franta are sanse minime sa mai ajunga Spania in ultimele 2 partide din grupa, avand 3 puncte sub iberici