A doua echipa care s-a calificat la CM 2014! SARBATOARE nebuna dupa o victorie cu Irak in min 83! VIDEO

Australia Irak CM 2014
Data publicarii: Marti 18 Iunie 2013, 14:45
Data actualizarii: Marti 18 Iunie 2013, 14:46

►SHOW TOTAL sub panou! Wizz Air Sport Arena Streetball IN DIRECT la Sport.ro, sambata 21:15 si duminica 20:30!

Australia este cea de-a treia echipa care si-a asigurat prezenta la CM de anul viitor dupa Brazilia, tara gazda, si Japonia, cea care s-a calfiicat in urma cu 2 saptamani

Josh Kennedy a marcat unicul gol al intalnirii in minutul 83 iar Australia si-a asigurat locul 2 in grupa B din preliminariile CM 2014 din Asia! Australienii nu mai pot fi ajunsi de Oman.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

La finalul partidei ce a avut loc la Sydney, gazdele au petrecut minute in sir! Este al treilea CM consecutiv la care va participa Australia. In 2006 au ajuns pana in optimi unde au fost eliminati de cea care avea sa castige trofeul, Italia. In 2010, nu au reusit sa iasa din grupa.

Iata primul 11 al Australiei de la meciul de astazi cu Irak: Schwarzer, Wilkshire, Neill, Ognenovski, McKay, Kruse, Bresciano, Milligan, Oar, Holman, Cahill.