"Welcome to Hollywood, Zlatan!" Ce gol a putut sa dea Ibrahimovic in primul meci la LA Galaxy! Reusita FA-BU-LOA-SA care i-a innebunit pe comentatorii americani

Zlatan Ibrahimovic LA Galaxy Campionate externe
Data publicarii: Sambata 31 Martie 2018, 23:57
Data actualizarii: Duminica 01 Aprilie 2018, 00:19

Zlatan Ibrahimovic a avut nevoie de doar 6 minute pentru a le arata americanilor de ce este in stare!

Zlatan Ibrahimovic nu se dezminte! Dupa ce a starnit zambete pentru declaratiile arogante de la conferinta de presa, Ibrahimovic a demonstrat pe teren ca vorbele lui au acoperire! Zlatan a fost rezerva in derby-ul orasului Los Angeles intre LA Galaxy si Los Angeles FC.

Zlatan a intrat pe teren in minutul 71 cand scorul era 3-1 pentru Los Angeles FC. La 2 minute distanta, LA Galaxy a redus din diferenta iar apoi a venit reusita fantastica a lui Zlatan! El l-a vazut pe portarul advers iesi din poarta si a trimis un sut din voleu peste portar!

Ibra nu s-a oprit aici! A marcat si al 2-lea gol al sau, cel al victoriei, in minutul 91!