VIDEO Scene de groaza pentru Dica si Iacob: un fan i-a luat la palme pe jucatori!

Data publicarii: Luni 31 August 2009, 12:17
Data actualizarii: Luni 31 August 2009, 12:21

Dica si Victoras Iacob au asistat la scene periculoase la ultimul meci din campionat cand un fan a intrat  pe teren si a intarziat startul meciului cu 45 de minute.

La cateva minute dupa startul meciului, un fan al lui Iraklis a intrat pe teren si s-a dus direct la portarul lui Aris - Michalis Sifakis- pe care l-a palmuit si caruia i-a strigat obscenitati.

Agentii de securitate nu au facut nimic pentru a-l impiedica pe fan care nici macar nu a fost arestat.

Victoras Iacob, a marcat un gol pentru formatia sa in meciul terminat la egalitate, scor 2-2, de pe teren propriu, cu Aris Salonic, din runda a II-a din prima liga elena.

Fostul jucator al Stelei a marcat pentru echipa sa in minutul 25, celalat gol al formatiei Iraklis fiind semnat de Epstein '59 - penalti. Golurie formatiei oaspete au fost inscrise de Javier Campora '21 si 37.

Iacob a inceput meciul de sambata ca titular, fiind inlocuit in minutul 78 de Panagiotis Kone.

Celalalt jucator roman care evolueaza la gruparea antrenata de Oleg Protasov, Nicolae Dica, a fost de asemenea titular in jocul cu Aris, fiind schimbat in minutul 88.