VIDEO Portarul FENOMENAL care si-a facut echipa campioana! A dat gol in minutul 93 si a devenit erou la 11 metri! Faze de magie adevarata:

Club America Cruz Azul Campionate externe
Data publicarii: Luni 27 Mai 2013, 10:06
Data actualizarii: Luni 27 Mai 2013, 10:06

►Legendele se nasc pe Wembley: Anglia – Irlanda, miercuri 22:00, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Magia fotbalului loveste din nou!

A fost o seara magica pentru Club America duminica, la returul pentru titlu contra celor de la Cruz Azul. Dupa 0-1 in tur, America a inceput prost pe teren propriu, un jucator fiind eliminat in minutul 14.

Totul parea pierdut in minutul 20, cand oaspetii au marcat si au facut 2-0 la general, dar in fotbal, dupa cum istoria a tinut mereu sa ne arate, nimic nu este pierdut pana la fluierul final al arbitrului!

Aquivaldo Mosquera a marcat cu o lovitura de cap in minutul 89, iar portarul Moises Muñoz a egalat in minutul 93, cand reluarea sa cu capul a fost deviata in propria poarta de un fundas advers! Au urmat prelungiri si apoi lovituri de la 11 metri, unde portarul a fost din nou norocos. Cruz Azul a ratat doua penalty-uri iar Copa America a devenit campioana, castigand cu 4-2!