Anderlecht Belgia Campionate externe
Data publicarii: Luni 27 Decembrie 2010, 08:10
Data actualizarii: Luni 27 Decembrie 2010, 08:18

Anderlecht a facut senzatie in ultimul meci din Belgia si a reusti scorul etapei impotriva celor de la Lierse, care au rezistat doar 5 minute fara gol.

Atacantii de senzatie ai celor de la Anderlecht si-au facut datoria si au inscris gol dupa gol in poarta lui Lierse. Juhasz a deschis scorul cu capul in minutul 5, iar noul Drogba, pustiul minune - Lukaku, a facut 2-0 in finalul primei reprize.

Dupa pauza, Andderlecht a mai inscris din penalty prin Waslewski. Boussoufa a reusit o dubla de senzatie, la 4 minute dupa golul lui Chavarria. Anderlecht e lider in Belgia cu 47 de puncte dupa 21 de etape.