Barcelona 2-1 Sevilla, Juve 2-0 Inter, Lyon 2-1 PSG, United 3-2 Arsenal. Weekend cu superderbyuri in Europa. Rezultatele

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Duminica 28 Februarie 2016, 17:33
Data actualizarii: Duminica 28 Februarie 2016, 23:59

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai puternice campionate ale Europei

23:56 28 Feb

Clasamentele complete si actualizate ale celor mai puternice campionate ale Europei - AICI

23:55 28 Feb

Toate fazele partidei Barcelona 2-1 Sevilla sunt AICI

22:55 28 Feb

Juventus 2-0 Inter

Min 83 - Alvaro Morata face 2-0 dintr-un penalty. Miranda a fost cel care a facut fault in careu
Min 47 - Leonardo Bonucci deschide scorul la o faza la care apararea Interului a reactionat greu

Lyon 2-1 PSG

Min 51 - PSG reduce din diferenta prin brazilianul Lucas Moura
Min 45+2 - Darder majoreaza diferenta in favoarea gazdelor
Min 13 - Lyon deschide scorul prin Cornet, din pasa lui Lacazette

22:15 28 Feb

De la aceasta ora se joaca si derbyul Frantei, Lyon - PSG.

Parizienii sunt lideri detasati in clasament, cu 74 de puncte, in timp ce Lyon se afla pe pozitia a 7-a, avand doar 40 de puncte.

Echipele

21:48 28 Feb

Meciul Barcelona - Sevilla este LIVE AICI

20:29 28 Feb

Mare derby mare si in Italia, in aceasta seara. Juventus, campioana ultimelor sezoane si ocupanta primului loc, joaca impotriva lui Inter, pe teren propriu.

Juve are 58 de puncte, cu unul mai mult decat Napoli, si oportunitatea de a se desprinde in clasament. De cealalta parte, Inter, cu 48 de puncte, continua cursa pentru podium. Inter e pe pozitia a 5-a, la 4 puncte de Fiorentina si 5 de AS Roma.

Echipele

Clasamentul din Serie A

17:41 28 Feb

Van Gaal, explicandu-i arbitrului de rezerva cum se face o simulare :)))

15:15 28 Feb
Manchester United 3-2 Arsenal

Min 70: GOOOOL! Welbeck trage in portar din 5 metri, mingea ajunge la Ozil care trimite in poarta!

Min 65: GOOOOL! United reface diferenta de 2 goluri! Rashford ii trimite lui Herrera in marginea careului iar sutul acestuia e deviat in poarta!

Min 40: GOOOOL! Welbeck reuseste sa reduca din diferenta. Eroul meciului cu Leicester vrea sa refaca minunea din ultima partida si sa intoarca scorul.

Min 31: GOOOOL! Acelasi pusti de 18 ani reuseste dubla, dupa o lovitura de cap din 6 metri!

Min 29: GOOOOL! Rashford deschide scorul cu un sut din careu, cu piciorul drept, in vinclu!

Echipele de start

16:05 Tottenham - Swansea

21:50 27 Feb

Piturca a castigat derbyul Arabiei Saudite

Al Ittihad, echipa lui Victor Piturca, a invins-o pe Al Hilal cu 1-0, in deplasare si s-a apropiat la un punct de primul loc.

Fara Lucian Sanmartean, ramas pe banca pe parcursul partidei, Ittihad s-a impus prin golul marcat de Al Sahafi in minutul 6.

Fazele cheie

Min 83 - Rosu pentru Gijon | Cases a fost eliminat direct pentru o intrare extrem de dura

Min 80 - GOOOL Espanyol | Hernandez, de la Gijon, si-a bagat mingea in propria poarta

Min 62 - GOOOL Gijon | Gazdele reduc din diferenta prin acelasi Carlos Castro

Min 58 - GOOOL Espanyol | Gerard Moreno face dubla si echipa lui Galca se indreapta catre o victorie uriasa. Moreno a inscris cu un sunt din interiorul careului

Min 48 - GOOOL Espanyol | Echipa lui Costel Galca a trecut in avantaj gratie lui Moreno

Min 41 - GOOOL Espanyol | Burgui egaleaza in finalul primei reprize din pasa lui Alvarez

Min 22 - Espanyol este aproape de gol, dar mingea trimisa de Marcos Asensio din lovitura libera, dintr-un unghi inchis, loveste transversala

Min 20 - GOOOL Sporting Gijon | Gazdele deschid scorul dupa ce si-au mai creat cateva ocazii. Castro a inscris si in acest moment Gijon trece peste Espanyol in clasament

Sporting Gijon: Cuellar - L. Hernandez, Vranjes, Mere, Isma Lopez - Carmona, Mascarell, Rachid, Jony - Sanabria, Carlos Castro
Antrenor: Abelardo Fernandez

Espanyol: Pau Lopez - Javi Lopez, Alvaro, O. Duarte, V. Alvarez - V. Sanchez, Diop, Abraham - Asensio, G, Moreno, Burgui
Antrenor: Costel Galca

20:10 27 Feb

Dubla pentru Rusescu

Raul Rusescu a facut dubla in meciul lui Osmanlispor la Trabzon. Atacantul a marcat in minutul 51, dupa ce Trabzon egalase prin Yilmaz.

20:02 27 Feb

Raul Rusescu a marcat din nou in Turcia

Fostul stelist a inscris in meciul pe care Osmanlispor il joaca de la aceasta ora la Trabzon. Osmanli conduce cu 1-0 la pauza, Rusescu a marcat in minutul 40.

Alte rezultate din Turcia

Mersin 0-2 Konyaspor
Rizespor 2-0 Kasimpasa
Eskisehirspor 0-1 Bursaspor

16:50 27 Feb

Alex Maxim a dat o noua pasa de gol pentru Stuttgart. Acesta i-a pasat decisiv lui Werner, care a deschis scorul cu Hannover in minutul 18! Stuttgart a pierdut in cele din urma cu 2-1.

16:05 Manchester United - Arsenal
*Liverpool - Everton si Newcastle - Manchester City au fost reprogramate, dat fiind ca Liverpool si Manchester City se vor intalni duminica in Cupa Ligii