Steaua are meci cu echipa RECORDURILOR! Daca vede asta, Reghe s-ar teme de Ekranas! Vezi CIFRELE care o sperie si pe Barca!

Steaua Barcelona ekranas Laurentiu Reghecampf Campionate externe
Data publicarii: Marti 21 August 2012, 11:10
Data actualizarii: Marti 21 August 2012, 10:47

SUPERCONCURS! Castiga AICI bilete la Dinamo – Metalist, joi, 20:30, in direct la Sport.ro

Ekranas pare sa fie cel mai usor adversar pe care putea sa-l intalneasca Steaua in play-off-ul Europa League. Insa cifrele pe care le au lituanienii sunt de speriat.

Sunt pe primul loc dupa 24 de etape, cu 53 de goluri marcate, adica o medie de peste 2 goluri pe meci.

Acasa Ekranas este invincibila, unde nu a pierdut pana acum si a incasat numai 5 goluri, in 11 meciuri.

Lituanienii par sa fie echipa care joaca spectaculos in repriza a doua. Dupa primele 45 de minute incep sa marcheze mult, iar finalurile de meci ii prind numai in atac.

Ce-i drept, campionatul din Lituania nu este cel mai puternic, dar Laurentiu Reghecampf trebuie sa tina cont de forma pe care o arata Ekranas.