Simulare PENIBILA! I-a dat un cap in gura adversarului si apoi s-a vaitat pe gazon! Ce decizie a luat arbitrul: VIDEO

FC Porto Vitoria Setubal Campionate externe
Data publicarii: Luni 19 August 2013, 09:02
Data actualizarii: Luni 19 August 2013, 09:00

► Da-le gol, Grozav! Bate-i, Hamza! Contra, macel ca pe vremuri! Swansea - Petrolul, joi 21:00, in direct PRO TV si Voyo.ro!

FC Porto are un start de vis in Portuglia! Campioana en-titre a reusit sa castige in urma cu o saptamana Supercupa dupa 3-0 cu Guimaraes iar in prima etapa s-a impus cu 3-1 la Setubal. Nu a fost insa o victorie facila, Porto fiind condusa la pauza cu 1-0 dupa golul lui Rafael Martins din minutul 14.

A venit insa minutul 49 si meciul s-a intors in favoare lui FC Porto. Mai intai, arbitrul a acordat penalty iar Josue a egalat. Cei de la Porto au incercat sa reia jocul rapid insa a izbucnit un conflict intre portarul lui Setubal, polonezul Kieszek, si autorul golului. Kieszek l-a lovit cu capul in gura pe portughezul lui Porto iar apoi s-a prabusit pe gazon! Arbitrul nu s-a lasat insa pacalit si l-a eliminat pe polonez.

Quintero si Jackson Martinez au inscris apoi golurile victoriei lui FC Porto.