Piovaccari, gol in secunda 28 la Eibar! Fostul stelist impresioneaza in Spania: VIDEO

federico piovaccari Eibar Campionate externe
Data publicarii: Vineri 05 Septembrie 2014, 07:55
Data actualizarii: Vineri 05 Septembrie 2014, 08:06

Federico Piovaccari, fostul atacant italian al Stelei, are un start bun la Eibar, echipa nou-promovata in Primera Division. Abia ajuns in Spania, acesta pare ca s-a acomodat foarte repede, reusind sa impresioneze in tricoul noii sale formatii.

Golgheterul Stelei in sezonul trecut, italianul Federico Piovaccari (30 de ani) a fost imprumutat de Sampdoria la Eibar, echipa nou-promovata in Primera Division, dupa ce Steaua nu a reusit sa se mai inteleaga cu conducatorii formatiei de pe Luigi Ferraris.

Atacantul care a calificat-o anul trecut pe Steaua in grupele Ligii, marcand in poarta Legiei Varsovia, a debutat deja in campionatul spaniol, insa a prins doar cateva minute, acesta sosind de foarte putin timp la echipa. Piovaccari pare insa ca se adapteaza foarte repede, iar acest lucru este dovedit si de golul marcat aseara, in amicalul cu Alcorcon.

Eibar a participat in aceste zile la Trofeul Puchero Jenasa, o competitie amicala care a ajuns deja la cea de-a 39-a editie.

Titular la Eibar, italianul a deschis scorul in secunda 28 a partidei cu Alcorcon, dupa ce l-a executat pe portarul advers cu un sut la coltul lung.

Tot Piovaccari este cel care a contribuit si la golul de 2-0, acesta pasandu-i decisiv lui Lekic in minutul 31.

Meciul s-a terminat in cele din urma cu scorul de 2-1, dupa ce Alcorcon a redus din diferenta prin Anderson.

Vezi reusita lui Piovaccari la minutul 2:45