Performanta uriasa realizata de ZEUL in fata caruia se inchina 65 de milioane de oameni! Ce a reusit Trezeguet noaptea trecuta: VIDEO

Data publicarii: Sambata 02 Noiembrie 2013, 10:52
Data actualizarii: Sambata 02 Noiembrie 2013, 10:50

►Ninja vs Europa! Trei romani se bat cu centurile negre, duminica 19:00, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Atacantul David Trezeguet a ajuns la 300 de goluri marcate in cariera dupa ce a reusit o ''dubla'' pentru Newell's Old Boys in campionatul Argentinei

"Este o zi speciala pentru mine, am ajuns la 300 de goluri in cariera" a declarat Trezeguet dupa meci.

Condusa de Colon cu 2-0 la pauza, campioana en-titre a Argentinei a egalat gratie celor doua goluri marcate de Trezeguet in minutele 73 si 83.

David Trezeguet a jucat de-a lungul carierei la Monaco sau Juventus - dintre cele 300 de goluri marcate, cel mai important este cu siguranta 'Golul de Aur' inscris in finala Campionatului European din 2000 din meciul cu Italia