Messi, de nerecunoscut la Barca! Starul Barcei nu a mai marcat de 336 de minute! Reactia incredibila de la finalul meciului cu Espanyol: VIDEO

fc barcelona Espanyol Lionel Messi Spania
Data publicarii: Sambata 02 Noiembrie 2013, 09:22
Data actualizarii: Sambata 02 Noiembrie 2013, 09:24

►Ninja vs Europa! Trei romani se bat cu centurile negre, duminica 19:00, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

Lionel Messi trece printr-o perioada dificila la Barca - pentru prima data dupa mult timp, Messi are mai multe meciuri decat goluri in La Liga :) Accidentat la finalul lui septembrie, Messi a marcat un singur gol in luna octombrie - cel cu Milan din minutul 24.

Au urmat apoi 3 partide consecutive in La Liga in care Messi nu a reusit sa inscrie! La meciul cu Espanyol, Messi a parut foarte nervos si a dat dovata in unele faze de egoism in dorinta de a marca - motivul pentru care isi dorea atat de mult sa inscrie este pentru ca astazi, pe 2 noiembrie, fiul sau Thiago implineste un an iar Messi si-ar fi dorit sa-i dedice reusita.

La reusita lui Alexis, unica din partida cu Espanyol, Messi s-a bucurat destul de putin, camerele abia reusind sa surprinda momentul in care s-a dus sa-l felicite pe colegul sau. Mai mult, la final, Messi parea extrem de suparat de parca echipa sa tocmai pierduse un meci, nu castigase pentru a 11-a oara in 12 etape