Campionate externe
Data publicarii: Duminica 25 Noiembrie 2012, 16:21
Data actualizarii: Duminica 25 Noiembrie 2012, 16:24

Romanul a marcat al doilea gol in tricoul lui Ajaccio.

UPDATE: Adrian Mutu a tinut sa explice pe un site de socializare de ce a ales sa execute lovitura de la 11 metri in acest mod, chiar daca presiunea era uriasa, echipa sa fiind condusa in acel moment.

"Ma saturasem de cate ori am lovit bara si m-am gandit sa dau scarita pentru ca, daca as fi tras normal, sigur ratam. Asa am rupt ghinionul. SPER!", le-a spus acesta fanilor.

'Briliantul' a reusit sa inscrie al doilea sau gol in prima liga franceza, reusind sa smulga un egal pentru Ajaccio.

__________________________________________________________________________________________

Adrian Mutu a inscris un gol din penalty in meciul terminat la egalitate de Ajaccio, sambata, in deplasare, scor 1-1, cu Nancy, in etapa a 14-a a campionatului Frantei.

Nancy a deschis scorul prin Bakar, in minutul 8, iar Adrian Mutu a egalat in minutul 75, dintr-o lovitura de pedeapsa acordata pentru un hent in careu. Fostul 'Briliant' al Fiorentinei si al celor de la Juventus si-a aratat inca o data clasa, transformand senzational, cu o scarita care a lasat 'masca' intreaga audienta.

CLICK AICI PENTRU VIDEO (vezi executia la min. 1:35)

Romanul, care a fost titular, a evoluat pana in minutul 80, cand a fost schimbat cu Cavalli.

A marcat: Dhaouadi '79

Meciurile Montpellier - Girondins Bordeaux, Toulouse - Olympique Lyon si Olympique Marseille - OSC Lille vor avea loc duminica.