Momente teribile la un meci din Brazilia! Incendiile din Amazon au ajuns aproape de stadion iar partida a fost oprita din cauza fumului! VIDEO

Data publicarii: Luni 26 August 2019, 21:56
Data actualizarii: Luni 26 August 2019, 22:17

Meciul a fost oprit dupa doar 6 minute.

Partida din liga a 3-a din Brazilia dintre Atletico Acreano si Luverdense a fost oprita de catre arbitrul Charly Wendy Deretti dupa doar 6 minute. Conform analistului de performanta al gazdelor, Ivan Mazzula, partida a inceput cu 15 minute intarziere deoarece nu exista o ambulanta la stadion.

Cauza incendiului nu a putut fi determinata, fumul venind de la terenul de antrenament de langa arena. Partida a avut loc in regiunea Rio Branco, aflata aproape de Amazon.

Meciul a fost reluat dupa o pauza iar Atletico Acreano a castigat cu scorul de 3-2. Nu a fost suficient iar ambele echipe au retrogradat in Serie D.

Sursa video: Instagram.com/AtleticoAcreano1952