Meciul dupa care 25.000 de oameni puteau ajunge la SPITAL! Rednic a INNEBUNIT Belgia! Standard era condusa cu 3-1 in min 45! Ce s-a intamplat pana la final e SF

Mircea Rednic Standard Liege Campionate externe
Data publicarii: Duminica 19 Mai 2013, 18:10
Data actualizarii: Duminica 19 Mai 2013, 18:31

Romanii de la Standard le-au oferit fanilor inca un meci ABSOLUT dement!

Au castigat cu 4-3 in fata lui Lokeren, dupa ce au fost condusi la pauza 3-1! Meciul s-a schimbat complet dupa discursul lui Rednic de la pauza! Standard a muscat din adversari si a intors jocul in doar 21 de minute! Dupa golul lui Arslanagic (51), Batshuayi a facut dubla (65, 72) si i-a asigurat lui Rednic un loc de Europa League la care nimeni nu mai spera dupa startul catastrofal de sezon!

Tucudean a fost implicat activ in revenirea magica a lui Standard! A intrat in minutul 58 in locul iranianului Reza si s-a bucurat la final alaturi de colegi pentru o victorie superba!

Nu e prima oara in acest sezon cand Standard ii face pe fani sa traiasca la cote incredibile o partida! Tot in playoff, contra lui Zulte, Rednic a repetat scenariul si a salvat un 1-3, transformandu-l in victorie pentru  Liege!

Dupa victoria cu Lokeren, Standard si-a asigurat matematic locul in playoff-ul Europa League.