Meciurile zilei in Europa | GOOOL STANCIU! Anderlecht a castigat cu 7-0 | Sociedad 1-1 Barcelona, egaleaza Messi | Lyon 1-2 PSG dubla Cavani

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 27 Noiembrie 2016, 15:39
Data actualizarii: Luni 28 Noiembrie 2016, 10:32

Vezi aici scorurile, marcatorii si cele mai tari imagini din ligile de top ale Europei.

21:42 27 Nov

Nicolae Stanciu a raspuns la criticile primite in ultima vreme cu un gol marcat in minutul 31 al meciului cu Royal Mouscron!

Anderlecht conducea cu 4-0 dupa reusite lui Teodorczyk (2), Hanni (21), autogolul lui Delac (28) si reusita lui Stanciu (31). Tielemans pen (76), Spajic (82) si Bruno (84) au mai marcat in repriza a doua. Nicolae Stanciu a iesit de pe teren in minutul 74.

21:12 27 Nov

Real Sociedad 1-1 Barcelona (Jose 53 / Messi 59)

21:10 27 Nov

Lyon 1-2 PSG (Valbuena 48 / Cavani pen 30, 81)

19:47 27 Nov

In Rusia, Zenit a reusit sa inscrie in minutul 87 pe terenul celor de la FC Krasnodar si ar fi ramas la 3 puncte in spatele liderului Spartak Moscova. Dzubya a fost cel care a inscris.

In prelungirile meciului insa gazdele au reusit sa egaleze prin Marat Izmailov! Iar la ultima faza a meciului, Zenit a fost invinsa cu un gol din foarfeca! Okriashvili a reusit golul victoriei!

18:23 27 Nov

Manchester United 1-1 West Ham (Zlatan 21 / Sakho 2)

Crotone 1-1 Sampdoria
Genoa 3-1 Juventus (Giovanni Simeone 3, 13 A Sandro aut 29 / Pjanic 81)
21.45 AS Roma - Pescara

14:51 27 Nov
VILLARREAL 0-2 ALAVES | Villarreal, adversara Stelei din ultimul meci al grupelor Europa League, vital pentru calificarea in primavara, a fost invinsa acasa in La Liga de Alaves, cu 2-0. Ibai Gomez si Victor Camarasa au marcat cele doua goluri, in minutele 8 si 17.

Min 11. GOL TOTTENHAM!
Eriksen inscrie cu un sut cu stangul de la marginea careului!

Min 5. Gol inscris de Kane, anulat insa pentru ofsaid

19:08 26 Nov

Bayern Munchen 2-1 Bayer Leverkusen

Min 55. GOL BAYERN! Hummels inscrie primul sau gol in tricoul lui Bayern in Bundesliga (a mai marcat in Cupa Germaniei)

Min 37. GOOL BAYER! Calhanoglu egaleaza!

16:26 26 Nov

Real Madrid 1-0 Sporting Gijon (Ronaldo 5' pen)

15:29 26 Nov

GOL FLORIN ANDONE | Atacantul roman a marcat pentru Deportivo in fata celor de la Malaga, in minutul 73. Este al treilea gol consecutiv pentru Andone la Deportivo, dupa ce a mai marcat cu Sevilla si cu Granada.

Malaga a invins cu 4-3, cu un gol reusit in minutul 92. Este pentru a doua oara la rand cand Deportivo pierde in prelungiri, dupa ce etapa trecuta a fost invinsa de Sevilla. Malaga a condus cu 3-1, Deportivo a egalat, dar a pierdut pe final.

300x250
Tehnologia care poate apăra România în cazul unui atac cu rachete balistice. A fost testată cu succes de Israel și SUA