LEGENDAR! CR700, OMUL-RECORD! Reactia GENIALA a lui Cristiano Ronaldo, dupa ce a atins borna de 700 de goluri marcate in cariera

Cristiano Ronaldo juventus Manchester United Portugalia Real Madrid Campionate externe LEGENDAR! CR700, OMUL-RECORD! Reactia GENIALA a lui Cristiano Ronaldo, dupa ce a atins borna de 700 de goluri marcate in cariera
Data publicarii: Marti 15 Octombrie 2019, 09:16
Data actualizarii: Marti 15 Octombrie 2019, 09:25

Cristiano Ronaldo este cel mai bun exemplu de perseverenta si ambitie.

Portughezul (34 ani) doboara recorduri de la sezon la sezon, iar bornele sale par deja de neatins. A intrat in istorie cu golul 700 al carierei, in meciul pe care nationala Portugaliei l-a pierdut cu Ucraina (2-1), in meciurile preliminarii pentru calificarea la EURO 2020.

Ucraina a condus inca din minutul 9 al partidei, prin golul lui Yaremchuk, pentru ca Yarmolengo sa mareasca diferenta in minutul 27. Singurul gol al Portugaliei a fost marcat de catre capitanul, Cristiano Ronaldo, dintr-un penalty, in minutul 73.

Dupa meci, Ronaldo le-a multumit fanilor printr-un filmulet, postat pe contul oficial de Instagram, in care apar golurile pe care acesta le-a marcat de la inceputul carierei, insotit de un mesaj.

"Mandru sa marchez golul cu numarul 700 din cariera. Mi-ar placea sa impartasesc acest lucru cu toti cei care m-au ajutat sa ating aceasta borna. Astazi nu am reusit sa obtinem rezultatul dorit, insa, impreuna vom reusi sa ne calificam la EURO 2020", a scris Cristiano Ronaldo pe contul de Instagram.