In min 90+1 era 2-1 in cel mai APRINS derby din acest weekend! Finalul a fost incredibil pentru adversara romanilor din Europa

Dinamo Zagreb Hajduk Split Campionate externe
Data publicarii: Luni 01 Septembrie 2014, 11:30
Data actualizarii: Luni 01 Septembrie 2014, 11:30

In doar 3 minute si 40 de secunde, meciul s-a intors la 180 de grade!

Dinamo Zagreb continua sa domine autoritar fotbalul din Croatia - adversara Astrei din grupele Europa League si echipa care a eliminat-o pe Petrolul a invins-o in weekend pe Hajduk Split in cel mai aprins derby din Croatia. Evolutia scorului de pe stadionul Poljud din Split a fost insa incredibila!

Susic a deschis scorul pentru gazde in minutul 8 pentru ca Milic sa dubleze avantajul imediat dupa pauza. Calaul Petrolului, Cop, a redus din diferenta in minutul 71. Acelasi Cop a reusit sa egaleze in minutul 91 pentru ca Henriquez, jucator imprumutat de Man United la Dinamo Zagreb, sa inscrie golul victoriei in minutul 94