Imagini incredibile: 50.000 de oameni au asteptat pe stadionul gol primul titlu dupa 18 ani! Finalul a fost de cosmar! VIDEO

Campionate externe
Data publicarii: Luni 08 Mai 2017, 11:30
Data actualizarii: Luni 08 Mai 2017, 11:36

Bucurati-va de fotbal in direct la PRO TV! Marti, 21:45 Juventus - Monaco! Miercuri, 21:45 Atletico - Real! Joi, 22:00, Sport.ro: Lyon - Ajax

Feyenoord a ratat ocazia de a castiga titlul de campioana a Olandei cu o etapa inainte de finalul sezonul in urma infrangerii cu 3-0 in fata rivalilor locali, Excelsior. Cum Ajax a castigat cu 4-0 in fata celor de la Go Ahead Eagles, lupta pentru titlu va fi decisa in ultima etapa, Feyenoord avand 1 punct avans in clasament.

Peste 50.000 de fani au mers pe stadionul De Kuip pentru a vedea meciul pe un ecran urias - finalul i-a dezamagit crunt pe fanii lui Feyenoord iar in oras au avut loc batai cu politia, peste 100 de fani fiind arestati.

Sperantele celor de la Feyenoord de a-si asigura din acest weekend primul titlu din 1999 incoace s-au risipit dupa 3 goluri primite intr-un interval de doar 8 minute in repriza a 2-a.