Barca 1-1 Atletico, Messi si Busquets s-au accidentat | Real Madrid, 1-1 cu Villarreal, adversara Stelei | VIDEO Ce pasa de gol a dat Stanciu la Anderlecht

00:51 22 Sep
Final de meci pe Camp Nou. 1-1 intre Barcelona si Atletico Madrid, in aceeasi seara in care si Real a facut 1-1 acasa cu Villarreal, echipa care va juca joia viitoare cu Steaua in Europa League, de la 20:00, la ProTV. Pentru Barca a marcat Rakitic, in timp ce Correa a egalat pentru Atletico. Messi si Busquets au parasit terenul accidentati.

Celelalte rezultate ale serii in Spania:

Celta Vigo 2-1 Sporting Gijon
Granada 1-2 Bilbao
Real Sociedad 4-1 Las Palmas
00:50 22 Sep

STANCIU, PASA DE GOL, CHIPCIU A FOST TITULAR | Anderlecht a batut-o cu 1-0 pe Leuven in Cupa belgiei. Harbaoui a marcat unicul gol

00:19 22 Sep
Barca 1-1 Atletico Madrid, in minutul 62. Correa egaleaza. La Barca, Messi si Busquets au iesit accidentati
00:15 22 Sep
Barca 1-0 Atletico, min 59 | Messi s-a accidentat si este schimbat. Intra Arda Turan

23:52 21 Sep

Meci incredibil in Franta. Marseille avea 2-1 in minutul 85, pana la final Rennes a castigat cu 3-2.

Giovanni Sio a deschis scorul pentru Rennes in mintul 41, Gomis a marcat o dubla pentru Marseille in mitele 55 si 51, pentru ca Machach sa fie eliminat de la Marseille in minutul 65 dupa ce a luat al doilea galben.

Finalul de meci a fost nebun. Grosicki si Hunou au marcat pentru Rennes in minutele 86 si 89.

23:41 21 Sep
Barcelona 1-0 Atletico Madrid | Rakitic deschide scorul pe Camp Nou in minutul 41
23:26 21 Sep

Rashford loveste din nou! Pustiul minune al lui Manchester marcheaza pentru 3-1 in fata lui Northampton, in minutul 75

23:18 21 Sep
Manchester United trece in avantaj cu Northampton. Herrera marcheaza pentru 2-1 in minutul 68. Manchester City are 2-0 in deplasarea de la Swansea. A marcat Aleix Garcia. In Italia, Udinese - Fiorentina e 2-2, Juve are 3-0 cu Cagliari, Inter are 2-0 la Empoli, iar Roma are 4-0 cu Crotone.

Meciurile din Germania s-au incheiat: Leverkusen 0-0 Augsburg, Bayern 3-0 Hertha, Leipzig 1-1 Gladbach, Schalke 1-3 Koln, Werder 1-2 Mainz.
22:59 21 Sep
Manchester City a deschis scorul cu Swansea in Cupa Ligii, in minutul 49, prin Clichy. Man United e la egalitate, 1-1, in deplasarea de la Northampton, in minutul 56.
22:54 21 Sep

BARCA - ATLETICO MADRID, 23:00

22:52 21 Sep
Final de meci pe Bernabeu! 1-1 intre Real si Villarreal, adversara Stelei din Europa League. Meciul este joi, 29 septembrie, la 20:00, la ProTV
22:50 21 Sep
Fiorentina, cu Tatarusanu titular, este condusa in startul reprizei secunde cu 2-1 de Udinese. Danilo a marcat golul al doilea pentru Udinese, in minutul 45
22:47 21 Sep

Mario Balotelli a reusit o noua dubla pentru Nice, dupa cea de la meciul de debut. Are 4 goluri in Franta in acest moment, dupa o partida in care Nice a castigat cu 4-0 in fata lui AS Monaco.

22:44 21 Sep
E asediu la poarta lui Villarreal cu 5 minute inaintea finalului de meci de pe Bernabeu. 1-1 intre Real Madrid si adversara Stelei din grupele Europa League. "Villarreal nu mai este ce a fost", spunea Duckadam despre echipa spaniola cu care se va infrunta Reghe :)
22:41 21 Sep
Surpriza uriasa la Northampton - Manchester United. Dupa ce Carrick a deschis scorul in minutul 18, echipa lui Mourinho s-a vazut egalata, prin golul lui Revell, in minutul 42, din penalty.

Si Manchester City se afla la egalitate la Pauza in Cupa Ligii, in deplasarea de la Swansea.
22:37 21 Sep
Bayern are 3-0 cu Hertha in minutul 80. Ribery, Alcantara si Robben au marcat in minutele 16, 68 si 72
22:24 21 Sep

Juventus conduce cu 3-0 in fata lui Cagliari in minutul 39. Rugani, in minutul 14, Higuain, in minutul 34, si Dani Alves in minutul 40, au reusit sa marcheze.

1-1 intre Udinese si Fiorentina in minutul 37. Zapata a deschis scorul pentru Udinese in minutul 26, Babacar a egalat in minutul 30. Tatarusanu este titular
22:10 21 Sep
Manchester United joaca acum la Northampton (1-0 pentru trupa lui Mourinho, dupa ce Carrick a marcat), in timp ce Manchester City are meci la Swansea.
22:05 21 Sep
Real Madrid 1-1 Villarreal | Sergio Ramos egaleaza in startul rerpizei secunde, cu o lovitura de cap din 6 metri
21:49 21 Sep

Real Madrid 0-1 Villarreal, la pauza | Adversara Stelei din Europa League a deschis scorul chiar la ultima faza a primei reprize, din penalty. Bruno a marcat printr-un panenka.

21:23 21 Sep
Meciurile importante ale serii in Europa:

In Germania au inceput Bayern - Hertha, Leverkusen - Augsurg, Schalke - Koln, Werder - Mainz, Leipzic, Monchengladbach

In Italia Bologna are 2-0 cu Sampdoria pe final de meci, iar de la 21:45 incep Atalanta - Palermo, Chievo - Sassuolo, Empoli - Inter, Genoa - Napoli, Juve - Cagliari, Pescara - Torino, Roma - Crotone si Udinese - Fiorentina

In Franta se disputa acum Nice - Monaco, Lyon - Montpellier, Bastia - Nancy, Angers - Caen, Nantes - St. Etienne, Guingamp - Lorient, Metz - Bordeaux, iar de la 22:00 incepe Rennes - Marseille

In Spania, Real joaca acum cu Villarreal, iar Celta Vigo cu Sporting Gijon. De la 23:00 incep Real Sociedad - Las Palmas, Granada - Bilbao, Barcelona - Atletico Madrid
21:15 21 Sep