Inter a intors scorul in 10 minute si a invins-o pe Juventus: 2-1, Napoli e noul lider! Espanyol 0-2 Real Madrid! Genk 0-2 Anderlecht: Stanciu facut o faza de gol si a trimis in bara

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 18 Septembrie 2016, 17:23
Data actualizarii: Duminica 18 Septembrie 2016, 22:48

Vezi aici etapele, marcatorii si cele mai tari momente ale meciurilor de top din acest weekend in Europa.

23:38 18 Sep
Real Madrid a castigat meciul din deplasare cu Espanyol, scor 2-0. Golurile au fost marcate de James Rodriguez '45 si Benzama '71. Real e lider, cu maximum de puncte dupa 4 etape. Barcelona e la 3 puncte in spate.
18:56 18 Sep

Inter Milano 2-1 Juventus

Juve pierde primele puncte in acest sezon, iar Napoli este noul lider din Serie A. Victorie mare pentru De Boer, care risipeste, pentru moment, tensiunea apasatoare din jurul echipei.

In aceasta seara se mai joaca Fiorentina - Roma, de la 21:45.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

2-1: Perisic '78
1-1: Icardi '68
0-1: Lichsteiner '66

18:54 18 Sep
0-2 scor final in Genk - Anderlecht. Stanciu a contribuit decisiv la un gol si a avut o bara.
17:03 18 Sep

Anderlecht are 2-0 in minutul 75, cu Genk.

16:52 18 Sep
Anderlecht deschide scorul cu Genk prin Kara Mbodji, dupa o lovitura libera batuta bine de Stanciu
16:39 18 Sep
In minutul 52, Nicusor Stanciu a sutat fantastic de la peste 20 de metri, mingea a izbit bara!
15:57 18 Sep

Jose Mourinho n-a pierdut 3 meciuri consecutive de pe vremea cand o antrena pe FC Porto

15:36 18 Sep

ACUM LIVE Genk 0-0 Anderlecht

Echipele de start

13:53 18 Sep

Watford 3-1 Manchester United

Min 90+4 - GOOOL Watford | Gazdele inchid tabela dintr-un penalty facut de Fellaini. Troy Deeney executa imparabil, cu un sut ca din tun

Min 83 - GOOOL Watford | Gazdele sunt pe cale sa dea marea lovitura, dupa ce Zuniga il invinge pe De Gea cu un sut din interiorul careului. Columbianul a venit lansat si l-a executat pe portarul lui United

Min 61 - GOOOL United | Nu Zlatan, nici Pogba, ci pustiul Rashford e din nou salvatorul! Rashford inscris cu un sut din cativa metri, dupa ce initial a deviat cu capul intr-un fundas advers. Mingea a revenit cu noroc la el, desi arbitrul ar fi putut dicta si un penalty pentru un hent in careu facut de Behrami

Min 33 - GOOOL Watford | Etienne Capoue deschide scorul cu un sut din interiorul careului, dupa o faza la care Martial a fost insa faultat in tusa, in apropierea propriului careu

20:32 17 Sep
Radu Stefan a marcat golul 2 pentru Lazio cu Pescara!
19:01 17 Sep
Incepe Lazio cu Pescara, unde Radu Stefan e titular, iar Mitrita este rezerva
18:46 17 Sep
Steaua e echipa care a luat cele mai putine goluri de la Guardiola pe Etihad, unul singur :)

E pentru prima oara in istorie cand Dortmund reuseste doua rezultate consecutive de 6-0. Dupa victoria de pe terenul Legiei, Dortmund a reeditat scorul acasa, cu Darmstadt. Interesant este ca cele 12 goluri au fost marcate de 10 jucatori diferiti!

Miercuri: Legia 0-6 Dortmund
Au marcat: Gotze, Papastathopoulos, Bartra, Guerreiro, Castro, Aubameyang

Sambata: Dortmund 6-0 Darmstadt
Au marcat: Castro x2, Ramos, Pulisic, Rode, Mor

18:31 17 Sep
Bayern a castigat cu 3-1 meciul cu Ingolstadt, Dortmund a reusit un nou rezultat senzational in aceasta saptamana, 6-0 cu Darmstadt.
17:29 17 Sep

Atletico Madrid are 2-0 deja in minutul 5 al meciului cu Gijon. Ultima data cand Atletico a luat 3 goluri acasa a fost cu Real Madrid, in 2012, in infrangerea cu 1-4. Griezmann si Gameiro au marcat in minutele 2 si 5.

14:00 17 Sep

14:00 Leganes 1-5 Barcelona

Min 80: GOOL LEGANES! Gabriel inscrie din lovitura libera!

Min 64: GOOOOL BARCA! Rafinha da cel mai frumos gol al meciului!

Min 55: GOOOOL BARCELONA! Messi inscrie din penalty!

PAUZA! Messi a mai doborat un record! E primul jucator din istoria Spaniei care inscrie pe 34 stadioane diferite din La Liga. Raul detinea recordul, cu reusite pe 33 de stadioane diferite.

Min 44: GOOOL BARCA! Neymar inscrie din pasa lui Suarez!
Min 31: GOOOL BARCA! Suarez face 2-0 din pasa lui Messi1
Min 15: GOOOL BARCA! Messi deschide scorul din pasa lui Suarez!

LEGANÉS: Serantes; Víctor, Bustinza, Medjani, Insua, Rico, Sastre, Unai López, Gabriel, Machís, Kone.

FC BARCELONA: Ter Stegen; Rafinha, Piqué, Umtiti, Alba; Mascherano, Rakitic, Iniesta; Messi, Suárez, Neymar.

13:14 17 Sep
"London has fallen!"

Jurgen Klopp e ridicat in slavi in Anglia, dupa victoria cu 2-1 din meciul cu Chelsea. Klopp le-a batut cu Liverpool la Londra atat pe Arsenal cat si pe Chelsea in acest inceput de sezon!

00:37 17 Sep
Final in meciurile importante din aceasta seara in Europa:
Chelsea 1-2 Liverpool
Sampdoria 0-1 Milan
Caen 0-6 PSG

Mai jos vedeti programul meciurilor din principalele campionate ale Europei in acest weekend, cum arata acum clasamentele si duelurile stranierilor romani.
23:36 16 Sep
Bacca deschide scorul pentru Milan in minutul 85, cu Sampdoria; Diego Costa reduce din diferenta cu Liverpool, in minutul 61, care o conduce cu 2-1 pe Chelsea; PSG are 6-0, 4 goluri Cavani in 45 de minute, un gol Augustin, un gol Moura.
22:44 16 Sep
Meci fantastic reusit de Cavani cu Caen. A marcat de 4 ori in 45 de minute pentru PSG. #wow

- In Germania, Alex Maxim are meci cu Kaiserslautern, sambata, de la ora 14:00

- In Italia, Radu Stefan are meci cu Pescara, sambata, de la 19:00.

- Fiorentina, echipa lui Tatarusanu si Ianis Hagi, joaca duminica, de la 21:45, cu AS Roma.

- Crotone, clubul la care joaca Stoian si Cojocaru, are meci cu Palermo, duminica, de la 16:00

- In Anglia, Pantilimon are meci tare, duminica, la 14:00, cu Manchester United

- In Spania, Florin Andone joaca luni, de la 21:45, cu Alaves, echipa care a invins-o etapa trecuta pe Barcelona

- In Bulgaria, Keseru si Moti au meci cu Slavia Sofia, sambata, 21:15

- In Rusia, Zenitul lui Lucescu joaca luni, de la 19:30, cu Rubin Kazan, iar Prepelita si Rostov joaca la Krasnodar, duminica, de la 20:00

19:24 16 Sep