Faza asta nici Ronaldinho n-a avut ocazia sa o realizeze! SOMBRERO in fata portarului reusit de un jucator al lui Dan Petrescu! VIDEO

Dan Petrescu Dinamo Moscova Yuri Zhirkov Campionate externe
Data publicarii: Duminica 09 Martie 2014, 16:10
Data actualizarii: Duminica 09 Martie 2014, 16:10

►Pantilimon prezinta: Duminica FAntasticilor la Sport.ro! 14:00 Arsenal – Everton, 16:00 Hull City – Sunderland, 18:00 City – Wigan!

Dinamo Moscova a reusit sa castige in ultima etapa din Rusia in derby-ul cu TSKA cu scorul de 4-2, dupa ce la pauza era condusa cu 2-0! Echipa lui Dan Petrescu a avut o revenire fantastica iar Yuri Zhirkov, fostul jucator al lui Chelsea, a reusit o dubla.

Cel mai frumos gol al partidei a fost marcat chiar de cel care a evoluat pe Stamford Bridge intre 2009 si 2011. In minutul 69, Zhirkov a profitat de o gafa imensa a lui Akinfeev - acesta a incerca sa trimita o pasa unui coleg, Zhirkov a interceptat si apoi a reusit un sombrero! A ridicat superb mingea peste portar si a ramas cu poarta goala in fata

In urma acestui rezultat, Dinamo se apropie la un punct de Spartak Moscova, echipa de pe locul 3, cea care a jucat deja in aceasta etapa (0-1 cu Terek Grozny). Zenit va juca astazi cu Tom Tomsk, iar Lokomotiv joaca maine cu Krylya Sovetov