EPIC FAIL! Un pusti de 19 ani a vrut sa faca cea mai tare sarbatoare din fotbal si era sa-si rupa GATUL! Ce a patit:

internacional Campionate externe
Data publicarii: Joi 11 Iulie 2013, 11:05
Data actualizarii: Joi 11 Iulie 2013, 11:05

►ZlatanERA PSG in direct la Sport.ro si Voyo.ro: PSG – Rapid Viena, vineri 19:30!

Azi-noapte a avut loc meciul tur din a treia runda a Cupei Braziliei intre Internacional si America Mineiro - gazdele au castigat cu 3-1 si au prima sansa la calificare.

Rodriguinho a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 40, Internacional intorcand rezultatul in 3 minute - mai intai, fostul jucator de la Wolfsburg si Zaragoza, D'Alessandro, a egalat din penalty iar Diego Forlan a marcat pentru 2-1!

Atacantul uruguayan a fost schimbat in minutul 81 cu cel care avea sa devina eroul gazdelor! Pustiul de doar 19 ani, Maurides, a inscris primul sau gol din cariera in minutul 88!

Din pacate pentru atacant, acesta a ajuns la spital dupa acest gol - mult prea bucuros dupa reusita sa, Maurides a incercat un salt spectaculos insa a aterizat foarte prost si s-a lovit la genunchi! Din fericire pentru el, a scapat ieftin. Medicul echipei a spus la final ca a fost mai degraba o sperietura trasa de jucator, nefiind vorba de o accidentare care sa-l tina mult timp departe de gazon