RIVER PLATE - BOCA JUNIORS 3-1, 5-3 la general! River CASTIGA Copa Libertadores dupa 2 goluri in prelungiri! Boca a avut BARA in minutul 120 si putea duce meciul la penalty-uri!!! VIDEO

Juventus - Inter Chelsea - Manchester City Cristiano Ronaldo Espanyol - Barcelona Mauro Icardi Campionate externe RIVER PLATE - BOCA JUNIORS
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 09 Decembrie 2018, 23:59
Data actualizarii: Luni 10 Decembrie 2018, 16:04

Comentam impreuna cele mai tari meciuri din Europa pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro!

00:08 10 Dec

00:06 10 Dec

GOOOOOL RIVER!!! S-A TERMINAT TOTUL! RIVER CASTIGA COPA LIBERTADORES! Gonzalo Martinez a marcat in minutul 122 dupa ce a scapat singur cu poarta goala dupa un corner al lui Boca la care portarul s-a dus in careul advers! Boca a incheiat meciul cu 2 oameni in minus dupa accidentarea lui Gago si a avut bara in minutul 120!

23:52 09 Dec
Carlos Tevez, trimis pe teren sa o salveze pe Boca in minutul 110!
GOOOOOOOOOOOOOOL RIVER PLATE!!! Quintero inscrie cu un sut superb de la marginea careului, bara gol!

23:48 09 Dec
Mai sunt cateva minute din finala Copei Libertadores! Boca joaca in 10 dupa eliminarea lui Barrios pentru 2 galbene
23:26 09 Dec

FINAL! Se termina 1-1 pe Bernabeu, 3-3 la general. Totusi, urmeaza prelungirile!

23:02 09 Dec
La acest scor se merge in prelungiri! In finala Copei Libertadores nu se ia in calcul regula golurilor in deplasare!
22:57 09 Dec

GOOOOOOOOOOOOL RIVER PLATE!!! Faza superba a gazdelor acestui meci, finalizata de Pratto cu un sut din careu!

22:33 09 Dec
Iata golul din alt unghi
22:17 09 Dec

GOOOOOOOOOL BOCA!!! Benedetto deschide scorul dupa ce a driblat superb ultimul fundas si apoi a trimis pe langa Armani

20:51 09 Dec
Iata echipele de start la finala Copei Libertadores dintre River Plate si Boca Juniors! In tur a fost 2-2
19:06 09 Dec
REAL are emotii in finalul meciului cu Huesca, dar reuseste sa invinga! 1-0 scor final cu Huesca!

23:42 08 Dec
Final nebun la Cagliari - Roma si Lazio - Sampdoria! Cagliari a egalat-o pe Roma la 2 desi era cu 2 oameni in minus! Lazio si Sampdoria au marcat ambele in prelungiri! S-a terminat tot 2-2!

23:40 08 Dec
Tottenham a castigat cu 2-0 ultimul meci al zilei in Premier League, cu Leicester.

23:16 08 Dec
GOOOOL MESSI! DIN NOU din lovitura libera!!!

22:36 08 Dec
GOOOOL SUAREZ!!! Executie spectaculoasa a varfului de la Barca!!! 3-0!

22:15 08 Dec
GOOOOL DEMBELE, dupa o pasa IDEALA primita de la Messi!!! Leo a facut golul!!!

22:05 08 Dec

GOOOOL SUPERB MESSI din lovitura libera!!! Barca are 1-0 in derby-ul cu Espanyol!!!

21:29 08 Dec
Hertha a castigat la limita meciul cu Eintracht Frankfurt.

21:16 08 Dec
Echipa de start a Barcelonei pentru derby-ul cu Espanyol:

21:13 08 Dec

GOOOOL CHELSEAAAAAA! 2-0!!! David Luiz inscrie primul sau gol al sezonului!

20:18 08 Dec
GOOOOOL CHELSEA!!! Dominata aproape toata prima repriza, Chelsea loveste prima in finalul reprizei! Kante a inscris cu un sut la vinclu dupa centrarea pe jos a lui Hazard

18:34 08 Dec
Abou Kamara marcheaza pentru Fulham! United are 3-1!

18:29 08 Dec

Dortmund castiga derby-ul cu Schalke si continua sa fie lider detasat in Bundesliga!

Rezultatele meciurilor care au inceput la 16:30 in Bundesliga:

18:25 08 Dec
Andone a iesit dupa 63 de minute in Burnley - Brighton.

18:11 08 Dec
GOOOOL DORTMUND! Marcheaza Sancho cu un sut din careu la coltullung!

17:55 08 Dec

GOOOOOL SCHALKE! Caligiuri egaleaza dupa un penalty controversat! Decizia a venit cu ajutorul VAR la 2 minute si 27 de secunde dupa ce a avut loc faza incriminata iar jocul a continuat intre timp! Arbitrul a vazut reluarea pe ecran la prima oprire a jocului si a decis sa acorde penalty.

17:53 08 Dec
United are 3-0 la pauza cu Fulham. A inscris si Lukaku.

17:30 08 Dec
Start in forta pentru United cu Fulham! E 2-0 dupa jumatate de ora din meci! Au marcat Young (13) si Mata (28).

16:58 08 Dec
Victorie clara a lui Liverpool cu Bournemouth! Echipa lui Klopp trece pe primul loc in Premier League cel putin pana la Chelsea- City!

16:56 08 Dec
Dortmund are 1-0 in derby-ul cu Schalke!!! A marcat Delaney in minutul 7!

16:06 08 Dec
GOOOL LIVERPOOL! Salah inscrie pentru a treia oara! Hat-trick pentru egiptean!

16:00 08 Dec
SCHALKE - DORTMUND de la 16:30

Echipele de start:

15:57 08 Dec
GOOOL LIVERPOOL! Autogolul lui Cook mareste avantajul echipei lui Klopp.

15:37 08 Dec
GOOOL LIVERPOOL! Salah face dubla dupa o cursa superba si dupa ce a trecut formidabil de adversari!

14:58 08 Dec

GOOOL LIVERPOOL! Mohamed Salah inscrie in minutul 26 dupa o faza controversata! Starul celor de la Liverpool se afla in offside! Arbitrul a validat, insa, golul!

13:54 08 Dec
BOURNEMOUTH - LIVERPOOL 14:30

23:30 07 Dec
Iata partidele de sambata

23:28 07 Dec
FINAL DE MECI! Juventus castiga si ajunge la 11 puncte peste Napoli in clasament inainte ca acestia sa joace contra celor de la Frosinone. Mandzukic a marcat unicul gol in repriza a doua, Inter a ratat 2 sanse uriase la 0-0 pare iesita din lupta pentru titlu in Serie A, ramanand la 14 puncte in spatele lui Juve.
23:14 07 Dec
E primul gol al lui Mandzukic impotriva lui Inter Milano
22:58 07 Dec

GOOOOOL JUVENTUS! Mandzukic deschide scorul cu o lovitura de cap din fata portii la centrarea lui Cancelo!

22:44 07 Dec
O noua sansa pentru Juventus, sutul lui Dybala din prima se duce peste poarta
22:42 07 Dec

Ocazie mare si pentru Juve la o centrare pe jos in fata portii, Mandzukic nu reuseste sa devieze cu calcaiul pasa lui Matuidi iar Perisic respinge in corner

22:40 07 Dec
O noua ocazie uriasa pentru Inter! Politano ramane singur in care dupa o greseala mare in apararea lui Juve, insa intarzie sutul si este blocat!
22:26 07 Dec
Pauza! Inter a avut cea mai mare ocazie in prima repriza
22:03 07 Dec

BARA INTER! Ocazie uriasa pentru oaspeti, Gagliardini scapa singur cu portarul insa sutul cu stangul loveste bara! Szczesny era invins!

22:00 07 Dec
Meci echilibrat pana acum
21:43 07 Dec
Campioana Juventus incepe in forta partida, Dybala ratand primele ocazii cu suturi din careu! Inter scapa

20:37 07 Dec
Iata echipele de start la Juventus - Inter Milano

19:28 07 Dec
CHELSEA - MANCHESTER CITY

Maurizzio Sarri a provocat zambete la conferinta de presa de dinaintea derby-ului etapei din Premier League. Intrebat de jurnalisti cum poate echipa lui sa o invinga pe City, cea care nu a pierdut pana acum in acest sezon, Sarri a dat un raspuns amuzant: "Nu am idee!

Impotriva lui Guardiola am pierdut fiecare meci asa ca nu stiu. Va trebui sa intrebati pe altcineva!"
a fost replica lui Sarri. Acesta considera ca Man City este cea mai puternica echipa din Europa in acest moment: "Meciul acesta este unul foarte important. Stim ca va fi foarte dificil sa jucam impotriva echipei care este, probabil, cea mai puternica din Europa. E dificil.

A fost imposibil sa ii invingem pe o perioada lunga de timp, dar intr-un singur meci orice e posibil. Cred ca progresam, dar si ei o fac asa ca e dificil sa recuperam diferenta. Am inceput sezonul bine, acum avem ceva probleme, lucru normal atunci cand ai un nou stil de joc. Incercam sa rezolvam problema cu problema, zi cu zi, sa ne imbunatatim definitiv jocul"
a mai spus Sarri.
17:05 07 Dec
5 meciuri din Ligue 1 au fost amanate

Protestele din Franta din aceasta perioada au dus la o solicitare a Guvernului catre Federatia Franceza de Fotbal de a amana mai multe partide din orasele unde se anunta noi proteste. Astfel, meciurile Monaco - Nice,Angers - Bordeaux, PSG - Montpellier si Toulouse - Lyon se vor juca la o data ce va fi anuntata ulterior.
St. Etienne - OM.

10 meciuri de urmarit in acest weekend in Europa

Printre ele, "Derbi Barceloni" (Espanyol - FC Barcelona) si "Derby D’Italia" (Juventus - Inter Milano).

Se anunta un nou weekend cu meciuri tari in campionatele puternice ale Europei, dar si cu o partida-surpriza in Scotia, unde Kilmarnock, liderul campionatului, va infrunta pe Celtic Glasgow, ocupanta locului al treilea (1 punct handicap, doua meciuri mai putin disputate).

Juventus - Inter Milano (Italia, vineri, 7 decembrie, 21.30)
Atletico Madrid - Alaves (Spania, sambata, 8 decembrie, 14.00)
Schalke - Dortmund (Germania, sambata, 8 decembrie, 16.30)
Celtic - Kilmarnock (Scotia, sambata, 8 decembrie, 17.00)
Valencia - FC Sevilla (Spania, sambata, 8 decembrie, 17.15)
Chelsea - Manchester City (Anglia, sambata, 8 decembrie, 19.30)
Hertha Berlin - Frankfurt (Germania, sambata, 8 decembrie, 19.30)
Leicester - Tottenham (Anglia, sambata, 8 decembrie, 21.45)
Espanyol - FC Barcelona (Spania, sambata, 8 decembrie, 21.45)
AC Milan - Torino (Italia, duminica, 9 decembrie, 21.30)
17:01 07 Dec

JUVENTUS - INTER

Sau Cristiano Ronaldo vs Mauro Icardi. Doi dintre golgheterii sezonului din Serie A vor fi fata in fata in meciul care poate reprezenta ultima sansa la titlu pentru Inter, aflata la 11 puncte in spatele campioanei inaintea meciului. Iar toate sperantele celor de la Inter se leaga de forma lui Icardi. Argentinianul se simte excelent in partidele contra lui Juventus.

De la primul sau meci contra lui Juventus, doar 6 cluburi au marcat mai multe goluri in fata lui Juventus - Icardi a marcat 8 goluri pana acum contra lui Juventus (Sampdoria are 13 goluri in aceasta perioada, Napoli 11, Fiorentina 11, Inter 9, Roma 9 iar Verona 9). In ceea ce priveste comparatia cu Cristiano Ronaldo, Icardi sta mai bine - are o rata a conversiei suturilor de 27% in acest sezon, in timp ce a lui Cristiano Ronaldo este de 10%. Ronaldo are in acest sezon 10 goluri in 14 partide, cu 2 mai multe decat Icardi in 11 meciuri, insa mult mai multe suturui la poarta. Icardi a inscris la fiecare 108 minute, in timp ce Ronaldo a gasit plasa la fiecare 125 de minute.

Cristiano Ronaldo sta mult mai bine la capitolul creatie fata de Icardi - a fost implicat in 25 de goluri, in comparatie cu 12 la Icardi. Portughezul are 5 assist-uri, in timp ce Icardi are 2.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • Duelul BOMBARDIERILOR! Cristiano Ronaldo se lupta cu un atacant cu cifre mai bune ca ale lui!