Dramă la cote înalte pentru Mirel Rădoi! Al-Tai a condus cu 3-0 și a pierdut în minutul 90+11

Mirel Radoi Al-Tai Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 10 Mai 2023, 21:23
Data actualizarii: Miercuri 10 Mai 2023, 21:23

Al-Tai, echipa pregătită de Mirel Rădoi, a pierdut dramatic cu Al-Batin, ultima clasată, scor 4-3.

Echipa pregătită de fostul selecționer al României a condus cu 3-0 încă din minutul 28 și părea să se îndrepte către o victorie spectaculoasă, dar lucrurile nu au stat deloc așa.

Mirel Rădoi, înfrângere dramatică în Arabia Saudită!

Al-Batin a redus din diferență în prelungirile primei reprize și a întors soarta meciului în partea secundă.

În minutul 52, scorul era 3-2 pentru Al-Tai, iar reușitele din minutele 87 și 90+11 au adus victoria lui Batin, care continuă să spere la evitarea retrogradării.

Victoria i-ar fi asigurat echipei lui Mirel Rădoi locul șapte la finalul acestei etape. În urma acestui rezultat, Al-Tai poate fi depășită chiar de Damac, echipa pregătită de Cosmin Contra.

Pentru Mirel Rădoi urmează duelul cu Al-Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, care ocupă locul doi, cu 57 de puncte, la cinci puncte distanță de primul loc.

Această înfrângere a fost prima după cinci etape pentru Al-Tai. Mirel Rădoi n-a mai pierdut de două luni în Arabia Saudită, de la meciul cu Damac, scor 1-3